Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Комплекс самооборони «ОСА» російського виробництва

Комплекс самооборони «ОСА» російського виробництва
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Комплекс самооборони «ОСА» російського виробництва

Назвати цей комплекс самозахисту - пістолетом можна з натяжкою, проте її осиний укус може коштувати нападаючому декількох зламаних ребер, і знайомством з реанімацією. Саме так можна охарактеризувати першу зброю не летальної дії стріляючого гумовою кулею дозволене для продажу громадянам Росії без особливих обмежень.
Під керівництвом кандидата технічних ак. Г.А. Бідєєва, була завершена розробка безствольного багатофункціонального комплексу самооборони "Оса". Фахівці інституту пішли досить нетрадиційним шляхом і як вражаючий елемент зброї вибрали гумові кулі крупного калібру.
Калібр 18x45T  ,кількість патронів 4, маса без патронів, кг 0,320, Довжина, мм 105, Ширина, мм 39, висота, мм 115, Виробник НІЇПХ.
Кінетична енергія такої 16-мм кулі на дистанції 1 м складає приблизно 110 Дж, що рівноцінне удару професійного боксера-важкоатлета. У будь-якому випадку, після попадання гумової кулі "Оси" у агресора напевно не залишиться ні бажання, ні можливості продовжувати протиправні дії. При цьому сила віддачі цілком прийнятна і не перевищує 1,5 Дж. Hоменклатура боєприпасів "Оси" включає також світлозвуковий і сигнальні патрони. Перший забезпечує яскравий спалах (близько 4 млн. кандел), що супроводжується громоподібним звуком силою до 145 децибелів. Шок, випробовуваний людиною, після такого пострілу і тимчасове засліплення тривають від 5 до 30 секунд, а у вухах продовжує дзвеніти ще хвилин десять. Звичайно, стрільцю теж злегка дістається, але спалах частково екранує корпус "Оси", до того ж на стороні стрільця абсолютна готовність до такого повороту подій, а для нападаючого світлозвуковий імпульс стає повною несподіванкою. Сигнальні патрони трьох видів споряджені зірками червоного, зеленого і жовтого кольору. Зірка підіймається на висоту не менше 80 м і видна вдень на відстані до 2, а вночі до 10 км. Сам пістолет ПБ-4 є чотирьохкамерною не безствольною самозарядною системою з самозвідним спусковим механізмом.
Як засіб запалювання використана електро-капсульна втулка, джерелом живлення служить оригінальний магнітно-імпульсний генератор, схожий за принципом роботи з пьєзозапальничкою.

Недоліки

Відсутність, будь яких прицільних пристосувань, відносна висока дульна енергія 100 Дж при досить невеликому радіусі гарантованої поразки викликаного великим розкидом вже на відстані 5 м. Це робить комплекс ближньобійним, що у свою чергу у зв'язку з великим калібром і відносно високою зупиняючою дією, робить ще і задоволене небезпечним, при неправильному застосуванні, на невеликих відстанях до 5 м.


 

You have no rights to post comments