Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Травматична зброя з гумовими кулями

Травматична зброя з гумовими кулями
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Травматична зброя з гумовими кулями

Зброя з гумовими кулями, досить надійна, а також дає максимальний ефект, порівняно з попередньо розглянутими засобами захисту.
В певному значенні різниця між бойовим пістолетом і короткоствольною зброєю, що стріляє травматичними кулями, полягає в тому, що куля бойового пістолета здатна убити або поранити людину на дальності декількох сотень метрів, а зверху цій дальності завдати нелетальної поразки, а гумова куля здатна убити або нанести проникаюче поранення на дистанції 2-3 метри, а зверху цієї дистанції — нанести травматичну дію, що зводиться до нуля на подальших 10-15 метрах. От і все.
При конструюванні нелетальних боєприпасів: питома енергія кулі, перевищення межі якої веде до проникаючого поранення, знижується для можливої гарантії нелетальності боеприпасу. Це робиться в комплексі з вживанням для виготовлення кулі спеціальних матеріалів (пластизоль, пружна гума і ін.), додатково сприяючих зниженню проникаючої здатності кулі. Легкому снаряду властива швидка втрата швидкості, а енергія снаряда зменшується пропорційно квадрату швидкості (тобто при зменшенні швидкості польоту удвічі, енергія кулі зменшиться вчетверо і т.д.).
В середньому, по прийнятих в судовій балістиці нормах, питома кінетична енергія, при якій можливе глибоке проникаюче поранення людини, для сферичного снаряда складає приблизно 0,5 Дж на квадратний міліметр площі його поперечного перетину (для загострених снарядів вона може бути і менше). Саме цим чинником пояснюється дозвіл до вільного обороту пневматичної зброї калібру 4,5 мм з дульною енергією, що не перевищує 7,5 Дж. Пневматика класу "магнум" до вільного продажу заборонена.
Перераховані чинники створюють відносно невелику і при цьому нестійку дистанцію заданої травматичної дії нелетальної кулі. Чим менше калібр і більш обтічна форма кулі, тим менший відсоток енергії кулі затрачується на її проникнення в перешкоду.


 

You have no rights to post comments