Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Газові балончики. Їх переваги та недоліки

Газові балончики. Їх переваги та недоліки
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Газові балончики. Їх переваги та недоліки

В нашій країні дозволено використання з метою самооборони тільки чотирьох видів отруйних речовин міліцейського типу: CN, CS, морфолоід пеларгонової кислоти і капсациіну.
Морфолоід пеларгінової кислоти – відносно нова міліцейська отруйна речовина, яка була розроблена на Україні по завданню МВС СРСР. Але вона виявилася не ефективною, порогова концентрація досить мала.
Капсациін – діючий початок олеопсзин капсикум: витяги з природної сировини – червоного перцю певних сортів. Ця речовина впливає на сердцево-судинну систему. Ця речовина була заборонена для використання.
CN або «Черемха»  - давно являється у нас основним ірритантом, і його ефективність доведена, при проведенні міліцією самих різних операцій.
CS – близький до «Черемхи», але має так звану теригенну дію, внаслідок чого на Заході в більшості країн від нього відмовилися.
Теригенна дія – це вплив на генну структуру людини. Також слід додати, що CS має властивість накопичення в приміщеннях, де з ним працюють, а також в організмі людини. При цьому він капсулюється і знищити залишки речовини майже не можливо.
У нас Мінздрав не зовсім коректно прийняв норму граничної концентрації перцевої витяжки в аерозольних упаковках громадянського використання – 6% від всієї речовини, яка міститься в балончику. Однак сама витяжка може мати різну концентрацію капсациіну.
Поки що нікому не вдалося використати капсациін у ствольній зброї, так як при температурі +60С він руйнується, але в аерозольній формі ця речовина використовується уже в багатьох країнах і показала досить високу ефективність.
Якщо говорити про особливості аерозольних засобах, які використовують капсациін, то до переваг можна віднести: високу швидкість дії, комплексність дії(різь в очах, кашель, спазм дихання), відносну нешкідливість (природна речовина), надійна дія на людей в алкогольному та наркотичному сп’янінні та на агресивних тварин.
Оптимальна відстань застосування балончика є 2-2,5м. на цій відстані нападник вас ще не може досягти ні ногою ,ні палкою.
ТЕРЕН – 4
Газовий балончик виробництва України.
Газ на основі капсаіцину і морфолоїд пеларгонової кислоти.
Ефективний як для використання проти тварин(собак), так і проти людей, що знаходяться в наркотичному або алкогольному сп’янінні.
Радіус дії: 2м.
Час безперервного використання: 10-12с
Вага: 75г.
Має сильну подразнюючу дію, діє на очі, органи дихання, а також шкіру.

Рекомендації по застосуванню балончиків:

1.    Не рекомендується застосовувати газовий балончик, якщо нападаючий озброєний. Хоча Вам і буде потрібно всього декілька секунд, щоб газ подіяв на супротивника, але цього може вистачити для прицільного пострілу!
2.    При вихоплюванні балончика, пам'ятайте – відразу не виставляйте його перед собою, на витягнутій руці, Ваш супротивник просто виб'є його у Вас з рук, тому будьте готові і до такого розвитку подій. Не дайте Вашому супротивнику це зробити, на вашому боці повинна бути перевага – раптовість! Тобто, перед тим, як вихоплювати балончик, ви повинні врахувати напрямок вітру, дистанцію, а потім впевнено зробити відволікаючий крок, наприклад, подивитись за спину нападника і зробивши зраділий та здивований вигляд вигукнути чиєсь ім’я. Нападник обов’язково обернеться, щоб подивитись хто стоїть у нього позаду. В цей момент затримайте дихання, прищурте очі та швидко і впевнено направте струмінь газу в область обличчя нападаючого, випускаючи газ короткими невеликими порціями 1-2с, натискуючи на кнопку, послідовно кілька разів, прагніть потрапити в обличчя, а ще краще в очі нападаючого, тому, що на інших частинах тіла дія газу може не дати очікуваних результатів.
3.    Якщо справа дійшла до “ближнього бою”, натискуйте на кнопку, випускаючи струмінь газу доти поки нападаючий не буде вражений.
4.    Візьміть за правило. Якщо ви йдете через небезпечні вулиці або біля вокзалу, кафе, бару коли вже стемніло. Або виникла ситуація, що ви починаєте відчувати небезпеку від людей, що до вас наближаються.  Балончик потрібно одразу взяти непомітно в руку не виймаючи її з кишені.
5.    Якщо Ви використовуєте іноземні балончики, то пам'ятаєте, вміст балончика швидко випаровується на шкірі, тому постарайтеся потрапити в очі, ніс, і особу в цілому, в основному це стосується майже всіх іноземних балончиків із сльозоточивою і сльозоточиво-дратівливою дією. Балончики українського виробництва випускають із зарядом в склад, якого входять абсолютно інші інгредієнти, тому при попаданні на шкіру дія аерозолю може мати досить тривалий час, який виражається в больових відчуттях.


 

You have no rights to post comments