Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Основні напрями роботи та аналіз карткового бізнесу на прикладі досвіду Херсонської філії комерціного банку «Західінкомбанк» ТЗОВ

Основні напрями роботи та аналіз карткового бізнесу на прикладі досвіду Херсонської філії комерціного банку «Західінкомбанк» ТЗОВ
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Основні напрями роботи та аналіз карткового бізнесу на прикладі досвіду Херсонської філії комерціного банку «Західінкомбанк» ТЗОВ

Херсонська філія комерційного банку “Західінкомбанк” ТзОВ в платіжну систему “УкрКарт” вступила в 2002 році. До цього часу банк вже мав досвід роботи з платіжними картками, але як агент іншого комерційного банку. Такі умови співпраці не дали змогу широкого розвитку карткового бізнесу. Вступ в платіжну систему “УкрКарт” з мінімальними витратами та за короткий проміжок часу водночас дав можливість банку надавати широкий спектр нових послуг для своїх клієнтів. В першу чергу це емісія власних платіжних карток, їх обслуговування, а також обслуговування карток по всій інфраструктурі платіжної системи “УкрКарт”. Використовуючи картки “УкрКарт-Стандарт” та VISA банк успішно реалізовує: зарплатні проекти, виплату пенсій та різних видів соціальної допомоги, а також враховуючи розвинену інфраструктуру платіжної системи (платіжні картки “УкрКарт” обслуговують ще 36 українських банків – учасників національної платіжної системи “УкрКарт”, які нараховують більше 400 банкоматів та 650 пос-терміналів) - картки знайшли використання як у корпоративних клієнтів так і у приватних осіб. На 01.01.2006 року Херсонською філією „Західінкомбанк” емітовано 8580 карток VISA та Укркарт .
Завдяки придбаному опиту роботи з національною платіжною системою “УкрКарт” - з 2003 року „Західінкомбанк” став членом міжнародної платіжної системи VISA і розпочав емісію міжнародних платіжних карток. Станом на 01.01.2006 року Херсонською філією „Західінкомбанк” емітовано 8580 карток з яких 4940 штук - картки “УкрКарт”, а 3640 - картки VISA.

Протягом 2006 року кількість емітованих філією карток в порівнянні з 2005 роком збільшилась на 1,1 тис. штук і становила 4,3 тис. карт. Емісія карт VISA збільшилась на 1,4 тис. карт, в той же час емісія карток Укркарт зменшилась на 357 штук в порівнянні з 2005 роком

Збільшення емісії платіжних карток також, а також покращення якості обслуговування клієнтів філеї банку призводить до збільшення середньоденних залишків на карткових рахунках. Залишки на картрахунках є банківським ресурсом, частину якого можна використати на кредитування. Так, в 2006 році середньоденні залишки на карткових рахунках в порівнянні з 2005 роком збільшились: по гривні майже в двічі; по євро та долару в 2,3 рази по кожній валюті

Херсонська філія КБ „Західінкомбанк” ТзОВ завойовує ринок платіжних карток в основному за допомогою упровадження на підприємствах карткових зарплатних проектів. Отримання заробітної плати через платіжні картки в порівнянні з отриманням заробітної плати через касу підприємства дійсно має дуже суттєві переваги: непотрібно їздити до банку за готівкою – а це чимала економія часу; підприємство зменшує витрати, пов’язані з транспортуванням готівки, та на охорону (відсутність каси зі спеціальними приміщеннями, озброєної охорони, інкасаторського автомобіля); бухгалтерія підприємства позбавляється від трудомістких операцій з готівковими коштами та оптимізує фінансовий документообіг; працівники не відволікаються від роботи при отриманні зарплати; нулова потреба в інвестиціях на зарплатний проект для підприємств.
В межах зарплатного проекту „Західінкомбанк” надає можливість отримати послуги кредитування користувачів зарплатних крток під поруку підприємства.
Херсонська філія „Західінкомбанк”, єдиний серед банків Херсонської області, має обладнання, яке дозволяє випускати платіжні картки безпосередньо на місці, що надає можливість оформити зарплатні проекти за одну добу. В разі втрати або крадіжки картки працівнику підприємства непотрібно чекати на протязі тижня, або ще більше, як це відбувається у інших банках, - нову картку він отримає за 15 хвилин. Якщо працівник забуде особистий пін-код, який потрібен йому для отримання грошей, то звернувшись до філії „Західінкомбанку” він отримає дублікат конверта з пін-кодом через декілька хвилин. Все це дозволяє нехвилюватись працівнику за швидке і своєчасне отримання своїх грошей.
На даний час Херсонська філія КБ „Західінкомбанк” обслуговує 150 підприємств, учбових закладів, комерційних фірм, що здійснюють виплату заробітної плати працівникам за допомогою платіжних карток. Завдяки зарплатним проектам філія заробляє на залишках коштів на карткових рахунках та на комісійних (0,5-0,75%), що сплачує підприємство за зарахування коштів на картковід рахунки працівників. Відсоток комісійних, що сплачує підприємство, залежить від кількості працюючих та розміру фонду оплати праці.
Для юридичних осіб та суб’єктів підприємницької діяльності банк виготовляє корпоративні платіжні картки.
Також філія банку впроваджує пенсійні та соціальні програми для одержувачів пенсії та грошової допомоги. Відкриття та обслуговування пенсійних і соціальних карткових рахунків, отримання пластикової картки  - здійснюється безкоштовно. Це надає можливість цілодобового доступу до коштів через мережу банкоматів всією Україною, а також отримання додаткового прибутку завдяки нарахованим відсоткам на залишки коштів на карткових рахунках.
Сучасні технології процесингового центру “УкрКарт” дозволяють „Західінкомбанку”, з використанням карток “УкрКарт” та VISA, обслуговувати: депозити клієнтів, надавати овердрафтові обслуговування по картковому рахунку, для мобільних картодержателів є можливість в отриманні різноманітних видів звітів по картрахунку, впроваджувати програми для торгівельно-сервісних підприємств з використанням дисконтних знижок для споживачів, а також програму сплати комунальних платежів з використанням карток.
Станом на 01.01.2006 року кількість підключених банкоматів Хф КБ „Західінкомбанк” становить 14 штуки, кількість терміналів – 18 штук. Мала кількість банкоматів обумовлена великою вартістю останніх (на сьогодні нові банкомати коштують близько 100 тис. грн.).
В Херсонській філії КБ „Західінкомбанк” картковий бізнес розвивається хоча і стрімкими темпами але доля встановлених банкоматів, емітованих карток та операцій з їх застосуванням дуже мала в загальній кількості  по Україні.


 

You have no rights to post comments