Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Вплив вібрації на організм людини

Вплив вібрації на організм людини
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Вплив вібрації на організм людини

Не менш важливе значення для здоров’я і самопочуття людини має вібрація.
Вібрація – це коливання твердих тіл, частин апаратів, машин, устаткування, споруд, що сприймаються організмом людини як струс.
Часто вібрації супроводжуються почутим шумом.
Вібрація впливає на центральну нервову систему, шлунково-кишковий тракт, вестибулярний апарат, викликає запаморочення, оніміння кінцівок, захворювання суглобів, може викликати струс мозку.
Тривалий вплив вібрації викликає професійне захворювання – вібраційну хворобу.
Локальна вібрація зумовлена коливаннями інструмента і устаткування, що передаються до окремих частин тіла.
Загальна вібрація передає коливання всьому тілу від механізмів через підлогу, сидіння або робочий майданчик.
Найбільш небезпечна частота загальної вібрації 6-9Гц, оскільки вона збігається з власною частотою коливань внутрішніх органів людини. В результаті цього може виникнути резонанс, що призводить до ушкодження внутрішніх органів.
Резонансна частота серця, живота і грудної клітки – 5Гц, голови – 20Гц, центральної нервової системи – 250Гц, частоти сидячих людей складають від 3 до 8Гц.
Основними параметрами, що характеризують вібрацію, є: частота ƒ(Гц), амплітуда зсуву А(м) (розмір найбільшого відхилення точки, що коливається, від положення рівноваги); коливальна швидкість V (м/с); коливальне прискорення а (м/с2).
У виробничих умовах припустимі рівні шуму і вібрації регламентуються нормативними документами. Зниження впливу вібрації досягається зменшенням у джерелах утворення, ізоляцією і віброізоляцією, вібропоглинанням, евакуацією персоналу з зони вібрації.


 

You have no rights to post comments