Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Характеристика слухового аналізатора

Характеристика слухового аналізатора
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Характеристика слухового аналізатора

Слуховий аналізатор людини сприймає звукові коливання і є другим за значенням для сприйняття людиною навколишнього середовища і безпеки життєдіяльності. Наше вухо реагує на механічні впливи від коливання повітря, що діють із певною частотою і періодичною появою областей високого і низького тиску і сприймаються нами як звуки.
Вухо є допоміжним апаратом периферичної частини аналізатора. Розрізняють зовнішнє вухо (вушна раковина, зовнішня слухова і барабанна перетинки), середнє вухо (молоточок, ковадло і стремена) і внутрішнє вухо (де розташовані рецептори, що сприймають звукові коливання). Нервові імпульси від звукових рецепторів надходять по слуховому нерву у головний мозок.
Людина може чути звуки з коливанням в діапазоні від 16 до 20 тис.Гц. Коливання нижче 16 Гц називаються інфразвуком, а понад 20 тис.Гц – ультразвуком.
За одиницю вимірювання інтенсивності звуку прийнято децибел (дБ), тобто 0.1 Бела.
Рівень шуму від різних джерел у дБ:
вибух снаряду – 170,
блискавка – 130,
відбійний молоток – 120,
рок-музика – 110,        больові відчуття мають місце при інтенсивності 120дБ
у вагоні метро – 100,
звичайна розмова – 65,
шепіт в 1 метрі – 20.
Вплив шуму на організм людини:
Інтенсивний шум – акустичний стрес, який призводить не тільки до порушення слухового аналізатора, але і до захворювань внутрішніх органів та нервової і ендокринної систем. Це гіпертонічна і ішемічна, виразкова хвороба.


 

You have no rights to post comments