Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Розмір мінімальної пенсії та її корегування

Розмір мінімальної пенсії та її корегування
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Розмір мінімальної пенсії та її корегування

Мінімальний розмір пенсії .ст.26-105. Який страховий стаж необхідно мати для призначення пенсії за віком?
Законом “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” передбачено, що особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років та за наявності страхового стажу не менше 15 років (в чинній редакції Закону № 1058 достатньо 5 років).
Водночас мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків     35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
За кожний рік страхового стажу понад зазначений установлюють доплату в розмірі 1% від розміру пенсії, обчисленого відповідно до статті 27 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, але не більш ніж на 1% від мінімального розміру пенсії за віком.
Чи передбачено проведення перерахунків пенсій працюючим пенсіонерам?
Законом передбачено, що якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводять із урахуванням не менше як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок проводять із заробітної плати (доходу), з якої обчислено пенсію. В цьому випадку мінімальний розмір пенсії та надбавка за понаднормативний стаж враховуватиметься за нормами старого Закону, а саме для чоловіків за наявності 25, для жінок – 20 років страхового стажу.
За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу за новими нормами ст. 40 базового закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), врахованого під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше 24 місяців страхового стажу, перерахунок пенсії проводять не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) пенсії з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та зарплати, із якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набув стажу, достатнього для обчислення пенсії відповідно до частини першої статті 28  Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (для чоловіків – 35, для жінок – 30 років), то за його заявою проводиться відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.
До досягнення віку, встановленого абзацом першим цієї статті, право на пенсію за віком мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку:
55 років - які народилися до 30 вересня 1956 року включно;
55 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1956 року по 31 березня 1957 року;
56 років - які народилися з 1 квітня 1957 року по 30 вересня 1957 року;
56 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1957 року по 31 березня 1958 року;
57 років - які народилися з 1 квітня 1958 року по 30 вересня 1958 року;
57 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1958 року по 31 березня 1959 року;
58 років - які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня 1959 року;
58 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року;
59 років - які народилися з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року;
59 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року;
60 років - які народилися з 1 квітня 1961 року по 31 грудня 1961 року.
Підвищення розміру пенсії за віком у разі відстрочки часу її призначення
Змінено порядок відстрочення віку виходу на пенсію (зміни до ст.29 Закону 1058).
По-перше: в разі виявлення бажання відстрочити вік виходу на пенсію особі за досягнення пенсійного віку непотрібно звертатися до органів Пенсійного фонду із заявою про те, що вона бажає працювати і одержувати пенсію з більш пізнього строку (до ухвалення Закону 3668 така умова була обов'язковою). Відстрочення віку виходу на пенсію буде визначатися за фактом звернення за призначенням пенсії;
по-друге: відстрочувати вік виходу на пенсію можна навіть на місяць. При цьому пенсія за віком призначатиметься з урахуванням страхового стажу на день звернення за призначенням пенсії з підвищенням розміру пенсії за віком, обчисленого відповідно до ст.27 цього Закону, на такий відсоток:
на 0,5% -  за кожний повний місяць страхового стажу після досягнення пенсійного віку в разі відстрочення виходу на пенсію на строк до 60 місяців;
на 0,75% — за кожний повний місяць страхового стажу після досягнення пенсійного віку в разі відстрочення виходу на пенсію на строк понад 60 місяців (отже, максимальна кількість місяців відстрочення віку виходу на пенсію не обмажується).
Звертаємо увагу на таке:
а)    право на відстрочення (відповідно на збільшення пенсії) мають лише особи, які досягли пенсійного віку, передбаченого абзацом першим ч.1 ст.26 Закону 1058 (нагадаємо, що цим абзацом установлено пенсійний вік і для чоловіків, і для жінок — 60 років);
б)    право на відстрочення (відповідно на збільшення пенсії) мають лише особи, які після досягнення віку 60 років продовжували працювати;
в)    змінами, внесеними до ст.29 Закону 1058, зможуть також скористатися особи, які досягли віку (чоловіки — 60 років, жінки — 55 років) до набрання чинності Законом 3668, але які за призначенням пенсії за віком звернуться після набрання чинності цим Законом.


 

You have no rights to post comments