Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Балансовий звіт

Балансовий звіт
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Балансовий звіт

Другим фінансовим звітом в річному звіті компанії є балансовий звіт (Balance Sheet).
Основний концепт в балансовому звіті висловлюється досить просто: загальні активи компанії дорівнюють загальним зобов'язанням плюс частка акціонерів у капіталі компанії (Assets = Liabilities + Equity).
Багато інвесторів нерідко обходять увагою балансові звіти компанії, концентруючись на звітах про прибутки і збитки, але балансовий звіт вважається не менш важливим джерелом інформації. За допомогою балансового звіту ви можете з'ясувати рівень ліквідності компанії, а також її специфічні активи і зобов'язання.

Нижче ми наведемо перелік показників, який навчить вас читати балансові звіти компанії:

• Поточні активи (Current Assets) будуть першими цифрами, які ви виявите в балансовому звіті. Поточними активами вважаються будь-які активи, які можуть бути конвертовані в готівку відносно швидко (звичайно протягом одного року). Вони включають в себе, безумовно, готівку і її еквіваленти (депозитні сертифікати і т.д.), а також товарно-матеріальні запаси, непродані акції і всілякі неоплачені рахунки боржників цієї компанії.
• Поточні зобов'язання (Current Liabilities) - протилежність поточним активам. Це гроші, які компанія планує заплатити протягом наступного року. Поточні зобов'язання включають в себе виплату по рахунках компанії, відсотки на довгострокові борги, податки і дивіденди.
• Не поточні активи та зобов'язання (Long-Term Assets and Liabilities) - це активи, які не можуть бути швидко переведені в готівку, або зобов'язання, які компанія не повинна виплатити протягом наступного року. Вони включають в себе землю, нерухомість та обладнання компанії, а також її довгострокові кредити.
• Інші активи (Other Assets). Цей рядок показує суму активів, які не підходять ні під одну із згаданих вище категорій.
• Частка акціонерів (Stockholder Equity). Частка акціонерів у капіталі компанії показує, яка частина компанії належить акціонерам. Ця цифра дорівнює всім активам компанії мінус все обязательства компанії.

Звіт про грошові потоки

Звіт про потік готівки компанії (Cash Flow Statement) є третім і самим новим з фінансових звітів. Вимоги до його поданням в річних звітах США, наприклад, були узаконені американською Комісією з Цінних Паперів у 1988 р.
Звіт про потік готівки в чому схожий зі звітом про прибутки і збитки компанії, тільки в ньому вся увага концентрується виключно на готівки компанії.
Потік готівки показує, як успішно компанія справляється з управлінням приходить і минає готівки. Це дає дуже чітку картину можливостей компанії платити по рахунках, виплачувати кредити і фінансувати своє зростання.

Звіт про потік готівки ділиться на три секції:

1. Операційний потік готівки (Operating Cash Flow). З цієї секції ви дізнаєтеся, скільки грошей компанія отримала від своїх операцій. Дана цифра не включає в себе готівку, отриману з інших джерел, наприклад від інвестицій.
2. Інвестиційний потік готівки (Cash Flow from Investing). Ця секція покаже, скільки грошей компанія отримала (або втратила) від своєї інвестиційної діяльності. Ця цифра включає в себе гроші, які компанія заробила або втратила на інвестуванні своєї готівки в акції, бонди і т.п. Сюди також входять зароблені (або втрачені) компанією гроші, що брали участь у купівлі або продажу дочірніх підприємств, а також гроші, які компанія витратила на матеріальну власність, таку як підприємства та обладнання.
3. Потік готівки від фінансування (Cash Flow from Financing). У цій секції компанія показує суми, які вона привернула або витратила на фінансування своєї діяльності. Іншими словами, цифри показують, скільки грошей компанія витратила або отримала від своїх акцій і бондів. Даний показник включає в себе будь-які виплати дивідендів акціонерам компанії, будь-які суми, які компанія заробила на продажу нових акцій інвесторам і які витратила на зворотний викуп своїх акцій в інвесторів, а також будь-які гроші, які вона взяла в борг, і будь-які гроші, які вона використовувала для того, щоб виплатити вже наявні борги.

Вільний потік готівки (Free Cash Flow) є дуже важливим показником фінансового стану компанії. Це сума готівкових грошей, які залишилися у компанії після того, як вона сплатила всі свої витрати, включаючи інвестиції.
На відміну від показника прибутковості компанії, який можна піддати всіляким бухгалтерським хитрощів, щоб покращити загальний стан компанії, вільний потік готівки підробити неможливо. Готівка або є або ж її немає.
Саме тому цей показник дуже важливий для будь-якої компанії і для будь-якого інвестора. Якщо компанія з кожним роком збільшує потік своєї вільної готівки - це є дуже хорошим показником її стабільності і ваші інвестиції в цю компанію будуть регулярно рости.


 

You have no rights to post comments