Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Фундаментальний аналіз акцій, аналіз фінансових звітів

Фундаментальний аналіз акцій, аналіз фінансових звітів
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Фундаментальний аналіз акцій, аналіз фінансових звітів

Мабуть, одним з основних методів дослідження компаній з метою прийняття рішень про інвестування, є фундаментальний аналіз. В основі дослідження компаній з використанням фундаментального аналізу лежить вивчення фінансового стану компанії за допомогою всіляких фінансових звітів, які компанія регулярно випускає. Саме знаючи, наскільки стабільно або нестабільно фінансовий стан компанії, можна передбачити, як надалі будуть вести себе зроблені в неї інвестиції, а також з'ясувати реальну вартість акцій.
Безумовно, фінансові звіти компаній містять величезну кількість цифр, в яких деколи дуже складно розібратися. Для того щоб полегшити вам роботу, в цьому розділі ми розглянемо основні моменти, на які слід звертати увагу, вивчаючи фінансові звіти компанії.

Річний звіт

Якщо ви володієте акціями компанії, то повинні щорічно і щоквартально отримувати від цієї компанії фінансові звіти.
Зазвичай їх пересилає вам брокер, з яким у вас відкритий рахунок. Якщо ж ви тримаєте сертифікат на акції компанії у себе, всі звіти ця компанія повинна надсилати вам прямо по пошті. Якщо вона цього не робить по відомим вам причин, ви можете знайти фінансові звіти компаній в Інтернеті.
Річні звіти слід читати виходячи з тих цілей, які ви переслідуєте. Як інвестора, вас повинна цікавити інформація про прибуток, виживання, зростанні, стабільності, дивідендах, потенційні проблеми, ризики і про інші фактори, які можуть вплинути на ваші інвестиції в компанію.

Річні звіти (Annual Report) вважаються творами мистецтва тих, хто їх готує, і тому їх не слід читати, як звичайну книгу. Перші кілька сторінок зазвичай рясніють кольоровими фотографіями і оповідають про те, які цілі ставить перед собою компанія і як успішно вона їх досягає. Все це відразу ж можна пропускати, оскільки ця інформація переслідує швидше рекламні цілі.
Для цього Інвестора інтерес повинна представляти інформація про компанію в цифрах, які порівнюються з показниками попередніх років.
Читаючи і порівнюючи річні звіти компанії з року в рік, можна легко уявити схему розвитку компанії. Ви можете багато чому навчитися, спостерігаючи за тим, як компанія рок за роком змінює модель бізнесу або виконує намічені плани.
Будь річний звіт складається з секцій, які ми наведемо нижче, супроводивши їх питаннями, які ви повинні собі задавати, читаючи ці секції:

• Лист голови ради директорів (Chairman of the Board) повинно охоплювати питання, що стосуються виконання або не виконання раніше поставлених цілей, і пояснення, які у зв'язку з цим будуть прийняті або не прийняті заходи. Чи добре це лист написаний? Читайте між рядків, за що приносяться вибачення?
• Продажі та маркетинг (Sales and Marketing). Цей розділ повинен розповісти про продажі компанії: яким чином, коли і де. Чи зрозуміло, де компанія в даний час заробляє основні гроші? Дохідливо чи викладена інформація по кожному напрямку?
• Фінансові показники за останні 10 років. Чи міститься ця інформація у звіті? Збільшуються чи доходи і прибуток з кожним роком?
• Аналіз менеджменту. Це обговорення рівномірного зростання за останні роки? Наскільки чітко викладається інформація? Чи використовується незрозумілий жаргон?
• Лист незалежного аудитора - звіт незалежної аудиторської фірми про фінансовий стан компанії. Це всіма шанована фірма? Що вони говорять про цифри компанії?
• Фінансові звіти (Financial Statement). Зверніть увагу на рівень продажів, прибутку, витрат, боргів компанії. Порівняйте ці цифри з попередніми роками. Читайте позначки.
• Адреси, торгові марки компанії. Де знаходиться головний офіс компанії? Чи зрозуміло, які торгові марки має компанія і яка мережа розповсюдження товару за кордоном?
• Список директорів і службовців. Скільки директорів має компанія? Відомі та шановані чи вони в бізнес-колах?
• Історія ціни акцій. Яке загальне напрямок ціни: вгору чи вниз? На яких фондових ринках акції торгуються? Чи наявна в компанії історія виплати дивідендів?
Більшість фінансової інформації річного звіту відображено у фінансових звітах, які ми розглянемо далі.


 

You have no rights to post comments