Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Акції. Види акцій

Акції. Види акцій
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Акції. Види акцій

Існує два основних види акцій - звичайні і привілейовані.

Звичайні акції (Common Stock)

Звичайні акції є самими ходовими акціями в інвестуванні. Говорячи про акції, люди найчастіше мають на увазі саме звичайні акції. Коли компанії випускають свої акції, абсолютна більшість з них є звичайними.
Звичайні акції надають совладетельство в компанії і право на отримання дивідендів на прибуток компанії. Інвестори також отримують один голос на кожну акцію для участі в голосуваннях по вибору ради директорів компанії, яка керує основними рішеннями, які приймаються менеджментом компанії.
Протягом тривалого часу звичайна акція отримує найвищий дохід по відношенню до будь-яких  інших інвестицій. Це відбувається через те, що звичайна акція бере на себе і найвищий ризик. Якщо компанія стає банкрутом і її ліквідують, власники звичайних акцій не отримають грошей від продажу майна компанії до тих пір, поки гроші не будуть виплачені кредиторам, власникам бондів і привілейованих акцій цієї компанії. Іншими словами, власники звичайних акцій знаходяться в самому кінці черги.

Привілейовані акції (Preferred Stock)

Привілейовані акції припускають певну совладетельство в компанії, але зазвичай не надають інвесторам права голосу (в залежності від статуту компанії, звичайно). Власники привілейованих акцій зазвичай отримують регулярні гарантовані дивіденди. Це відрізняє їх від власників звичайних акцій, яким виплата дивідендів не гарантується і їх сума може варіюватися. Ще одна перевага привілейованих акцій полягає в тому, що в разі ліквідації компанії їх власники отримають виплати раніше, ніж власники звичайних акцій. Привілейовані акції можуть також мати право на викуп. Це означає, що компанія може викупити свої акції у акціонерів у будь-який час і без особливих пояснень.
Акції різного класу
Звичайні і привілейовані акції є двома основними видами акцій.
Проте компанії можуть розбивати акції на класи за своїм розсудом. Основною причиною цього є бажання компанії зберігати силу голосування за певними групами інвесторів. У зв'язку з цим акціям одного класу можуть надати десять голосів на акцію, а акціям іншого класу, наприклад, тільки один голос на акцію. Як правило, різні класи позначають як клас А і клас В, додаючи ці букви в кінці символу компанії.
Акції можуть бути як іменними, так і на пред'явника. Відмінність їх полягає в тому, що іменні акції належать конкретній людині, яка вважається їх власником, а власником акцій на пред'явника є будь-яка людина, який тримає їх у руках - подібно грошовим купюрам.


 

You have no rights to post comments