Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Облігації (бонди) що це таке

Облігації (бонди) що це таке
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Облігації (бонди) що це таке

Кожен раз, коли ми говоримо про інвестування та фондовий ринок, ми практично завжди маємо на увазі купівлю акцій. Адже акції є самим популярним фінансовим інструментом, про них пишуть в газетах, повідомляють у фінансових новинах, про них все частіше можна почути в середовищі непрофесіоналів.
Але, незважаючи на таку широку популярність, акції є далеко не єдиним інвестиційним продуктом, яким користуються багато інвесторів.
Бонди (облігації) не так популярні як акції, але вони впевнено утримують другу позицію в світі інвестицій вже протягом сотень років.
Професійний жаргон, який використовується в поводженні з облігаціями, здається багатьом незрозумілим, а інвестування в облігації - досить нудною справою, особливо в часи зростання фондових ринків, коли доходи акцій, набагато перевершують доходи облігацій.
В той же час досить ринкам розвернутися у зворотному напрямку - у бік падіння, - як інвестори починають активно згадувати про облігації, про їх надійності і стабільності. Тому досвідчені Інвестори намагаються вкладати хоча б маленьку частину своїх заощаджень в бонди.

Так що ж таке "Облігація"?

Якщо вам коли-небудь доводилося брати в борг гроші, скажімо, у друзів або в банку на покупку квартири, вам набагато простіше буде зрозуміти, що таке бонди.
Так само, як і люди, компанії та уряди мають потребу в грошах. Компаніям вони потрібні на розвиток свого бізнесу, а державі - на будівництво шкіл, мостів, доріг і на всілякі інші соціальні програми.
Проблеми, з якими стикаються великі організації, полягають у тому, що їм потрібні суми, що значно перевершують ті, які їм можуть позичити звичайні банки. Тому єдиним способом вирішення таких проблем є випуск облігацій, доходи від яких і дозволяють отримувати потрібні суми.

Бонд (Bond), або облігація - це кредит. Інвестор при покупці бонда надає організації, яка цей бонд випустила, певну суму грошей, якої ця організація в подальшому буде користуватися. Натомість ця організація буде виплачувати інвестору певний відсоток на цю суму протягом обумовленого терміну і після закінчення цього терміну виплатить всю взяту в борг суму.
На відміну від власника акції, власник бонда не має прав на частину компанії, що робить бонди борговими цінними паперами, які представляють боргове зобов'язання організації перед інвесторами. Власник бондів також не має права на голосування в компанії і на отримання дивідендів.
Бонди вважаються цінними паперами з фіксованим доходом, оскільки при покупці бонда інвестор наперед знає, який відсоток він буде отримувати і протягом якого часу.
Наведемо основні характеристики, які будуть відображені в сертифікаті при покупці бондів:

• Дата, чи час, погашення (Time of Maturity) показує, коли компанія, що випустила бонди, виплатить суму, взяту в борг у інвестора. Строки погашення можуть варіюватися від місяця до 30 років.
• Номінальна вартість (Principal, Par Value або Face Value) - сума, яка буде повернена інвестору під час погашення бондів.
• Купон (Coupon), або відсотки, - процентні виплати інвестору. Слід пам'ятати, що не всі бонди виплачують відсотки у вигляді купонів.
Закріпимо все сказане вище на прикладі
Припустимо, ви купуєте бонд на суму $ 1000 з купоном 10% і терміном обігу 10 років. Це означає, що ви будете отримувати в загальній складності $ 100 щорічно у вигляді відсотків на протязі 10 років. Коли ж, через 10 років, настане час погашення, ви отримаєте назад свої $ 1000.
Як правило, для бондів існує два основних ринку - первинний і вторинний.
На первинному ринку продають знову випущені бонди, а вторинний ринок виникає пізніше, коли одні інвестори продають свої бонди іншим. Ціни на бонди на вторинному ринку змінюються залежно від попиту та пропозиції, від відсотків та інфляції, від того, скільки купонних виплат і скільки часу залишилося до погашення бондів.


 

You have no rights to post comments