Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Як влаштовані облігації та термінологія

Як влаштовані облігації та термінологія
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Як влаштовані облігації та термінологія

Оскільки інвестування коштів в облігації вважається заняттям не дуже цікавим, інвесторам дуже рідко надається можливість більш детально дізнатися про те, як влаштовані облігації і як працює ринок, на якому ними торгують. Тому для того, щоб ви могли себе почувати більш впевнено при інвестуванні в ці цінні папери, не залежно від країни та організації, що їх продає, ми ознайомимо вас більш докладно з основними термінами, які можуть вам зустрітися.

Номінальна вартість облігації (Principal, Par Value або Face Value)

Це сума, яку отримає інвестор під час погашення облігації. Вона може варіюватися в залежності від типу облігації. Наприклад, корпоративні облігації можуть мати номінальну вартість в $ 100 або $ 1000, а номінальна вартість державних облігацій (в залежності від країни, звичайно) може бути значно вище або нижче і т.д.
Коли облігація погашається і сума повертається інвестору, боргове зобов'язання припиняється.
Слід пам'ятати, що облігації не завжди продаються за номінальною вартістю. На вторинному ринку (якщо такий в країні є) вартість облігації коливається в залежності від процентних ставок центрального банку. Якщо процентні ставки на ринку вище, ніж виплати облігації по купону, то облігація буде продана за ціною, нижчою від номінальної вартості, і навпаки, якщо ставки впали, ціна буде вище номінальної.

Погашення облігації (Maturity)

Це відрізок часу до того моменту, коли номінальна вартість облігації повертається інвестору.
Під час погашення організація більше не зобов'язана виплачувати інвестору відсотки. Строки погашення можуть коливатися від одного місяця до 30 років.
Якщо ви плануєте підраховувати свої майбутні доходи з облігацій, враховуйте той факт, що чим довше термін погашення облігацій, тим він більш чутливий до зміни процентних ставок. На ринку короткострокові облігації вважаються більш стабільними і більш передбачуваними, оскільки шанси того, що ви їх протримаєте до погашення, більш високі.

Купон облігації (Coupon)

Це відсоток, який інвестор отримує на свої вкладення в облігації.
Саме слово «купон» залишилося від старої американської системи, коли інвестор повинен був відправити купон, щоб отримати свої відсотки.
Розмір купона (виплати) встановлюється при випуску облігації і, як правило, виражається в річному відсотку від номінальної вартості облігації. Виплати зазвичай відбуваються кожні 6 місяців, але терміни можуть варіюватися.
Якщо дві облігації з однаковою номінальною вартістю і однаковим терміном ходіння будуть виплачувати різні купони, ціни на ці облігації на вторинному ринку будуть вести себе по-різному.
Для того щоб вас не дивувало можлива зміна ціни на облігації, слід знати, що якщо ви протримаєте свій облігація до погашення, то гарантовано отримаєте назад свої вкладення. Але оскільки ви не зобов'язані тримати облігації до погашення, ви можете їх продати на вторинному ринку. Однак при цьому починаються варіації з ціною, до яких ви повинні бути готові. Зміна ціни облігацій вимірюється так званим доходом на облігацію.

Дохід на облігацію (Bond Yield)

Це цифра, яка відображає прибутковість облігації відповідно до зміни ціни.
Дохід на облігацію можна виразити наступною формулою:
дохід = сума купона / ціна

Наведемо приклад
Якщо ви купуєте облігацію за її номінальною вартістю $ 1000 з купоном 10%, то дохід по цій облігації буде составлять10% ($ 100 / $ 1000 = 10%). Як бачите, все досить просто.
Але якщо ціна облігації опускається до $ 800, тоді дохід піднімається до 12,5%. Це відбувається тому, що ви повинні отримувати свої гарантовані $ 100 на суму, яка зменшилася до $ 800 ($ 100 / $ 800 = 12,5%).
І навпаки, якщо облігація піднімається в ціні до $ 1200, дохід на її зменшується до 8,33% ($ 100 / $ 1200 = 8,33%).
Підрахунок доходу - досить складна і заплутана операція, особливо якщо ви хочете підрахувати дохід до погашення (Yield to Maturity - YTM).
Дохід до погашення показує загальний дохід, який ви отримаєте, якщо протримаєте облігацію до погашення, і є більш точним підрахунком, який дозволяє порівнювати облігації з різними купонами і термінами погашення між собою.
Загальне правило відносин між доходом та ціною можна описати таким чином: коли ціна йде вгору, дохід опускається вниз, і навпаки. Таким чином, ціна і дохід облігації постійно балансують.


 

You have no rights to post comments