Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Первинне розміщення акцій на ринку

Первинне розміщення акцій на ринку
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Первинне розміщення акцій на ринку

Первинне розміщення акцій на ринку завжди викликає підвищений інтерес у інвесторів.
Особливу популярність цей процес набув у кінці 1990-х, коли світові ринки стрімко росли. Основною причиною цього був розвиток технологічних компаній, які з'являлися в той час одна за одною, роблячи своїх засновників мільйонерами деколи за одну ніч. Ще місяць тому багато хто з цих молодих хлопців, серед яких були навіть студенти, заробляли собі на життя, створюючи Інтернет-сайти, а через місяць вони ставали нечувано багатими, і їх стану нерідко перевершували бюджет багатьох країн, що розвиваються.

IPO

Як і чому це відбувалося? Основною причиною цього, безумовно, було первинне розміщення (IPO), яке в той час збіглося з особливою популярністю електронного бізнесу.
Що ж таке первинне розміщення, і яким чином люди ставали багатими так швидко? А найголовніше - чи можливо простим смертним, наприклад нам з вами, стати учасниками первинного розміщення?
Відповіді на ці та інші питання, що стосуються первинного розміщення акцій на фондовому ринку, ви дізнаєтеся в цьому розділі.
Тим хто погано знайомий з фондовими ринками буде набагато легше освоювати цей матеріал, якщо спочатку ви познайомитеся з розділами, присвяченими акціям і брокерам.
Первинне розміщення акцій на ринку (Initial Public Offering - IPO) - це перший продаж акцій компанії всім бажаючим, тобто інвесторам.

IPO

Що таке IPO - це перший публічний продаж акція підприємства. Коли компанія хоче залучити фінанси для свого бізнесу, вона може це зробити двома способами: або випустити боргові зобов'язання, які називаються облігаціями або бондами, або випустити акції.
Всі компанії можна розділити на дві великі групи - приватні компанії та публічні компанії.
Приватні компанії мають власників, невелике число акціонерів, і лише мала частина інформації про цю компанію може бути доступна всім іншим. Ми звикли називати такі компанії закритими акціонерними товариствами (ЗАТ). Створити таке суспільство може практично кожен. Для цього слід вкласти трохи грошей, оформити необхідні документи і слідувати законам, регулюючим діяльність подібних організацій.
Більшість малих бізнесів є саме приватними компаніями. Проте нерідко зустрічаються приватні компанії, які дуже складно назвати малим бізнесом. Наочним прикладом такої компанії є IKEA, меблеві супермаркети якій знаходяться по всьому світу.
Як правило, купити акції приватної компанії неможливо, що позбавляє інвесторів можливості в неї інвестувати.
Публічні, або громадські компанії відносяться до тих компаній, які продали хоча б частину свого бізнесу людям і торгують своїми акціями на фондовому ринку.
Публічні компанії мають тисячі акціонерів і зобов'язані виконувати певні правила і закони, регулюючі й контролюючі їх діяльність. Вони повинні мати раду директорів і щоквартально подавати звіт про свій фінансовий стан. Такі компанії ми називаємо відкритими акціонерними товариствами (ВАТ).
У кожній країні існує спеціальна Державна комісія, яка контролює громадські компанії, цінні папери яких торгуються на фондовому ринку.
Для інвесторів найпривабливішим в громадських компаніях є те, що за наявності грошей ви можете їх вільно інвестувати в таку компанію. Навіть якщо ви найлютіший ворог президента компанії, ніхто не заборонить вам у неї інвестувати, оскільки акції публічної компанії розміщені на відкритому ринку і доступні всім бажаючим.


 

You have no rights to post comments