Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Як зробити первинне розміщення акцій

Як зробити первинне розміщення акцій
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Як зробити первинне розміщення акцій

Основною причиною виходу будь-якої компанії на публіку (продажу своїх акцій народові) є залучення грошей або, як часто трапляється, залучення великих грошей. Крім цього, компанії прагнуть стати публічними, оскільки це відкриває перед ними певні можливості у фінансових питаннях:
• Через підвищену популярності в суспільстві публічні компанії можуть залучити більше інвесторів, коли вони випускають боргові цінні папери - бонди.
• Якщо компанія користується попитом на ринку, вона завжди може випустити додаткові акції, тим самим залучаючи додаткові кошти.
• Стає простіше здійснювати злиття і поглинання інших компаній, оскільки для розрахунку також можуть бути випущені додаткові акції.
Крім того, знаходитися в списку одного з основних світових фондових ринків завжди вважалося дуже престижно. Тому далеко не кожна приватна компанія може претендувати на це. Для того щоб отримати можливість випускати свої акції на фондовому ринку, компанія повинна дотримуватися певних норм і мати стійкий фінансовий стан.
На жаль, Інтернет вніс свої зміни в ці правила.
В кінці 1990-х на американських ринках компанії, які ставали публічними, більше не повинні були мати стабільної фінансової основи та історії. Замість цього первинні розміщення здійснювалися маленькими, тільки що утворилися бізнесами, охочими отримати поштовх до розширення. В принципі нічого непристойного в бажанні розвинути свій бізнес немає. Але вся справа в тому, що ці компанії за свою коротку історію не зробили ніякого прибутку і навіть не планували стати прибутковими в найближчому майбутньому. Вони були засновані на венчурному капіталі, та їх основна надія була на загальній хвилі популярності технологічних компаній продати свої акції, набити кишені і потім будь що буде. Так згодом і сталося.
Засліплені загальним ажіотажем інвестори скуповували все, що в той момент з'являлося на ринку, і коли в 2000 р. ця мильна бульбашка луснула, почалися масові втрати грошей.
Слід завжди пам'ятати, що первинне розміщення - це продаж акцій, і вона нічим не відрізняється від продажу китайського товару дистриб'юторами на вулиці. Якщо ви зможете переконати людей купити свої акції, ви заробите багато грошей, але це зовсім не означає, що разом з вашою компанією також будуть заробляти і ваші інвестори. Тому, якщо ви інвестуєте свої гроші в компанію і хочете, щоб згодом вона приносила вам прибуток, будьте впевнені в тому, що ця компанія вміє заробляти гроші своїм інвесторам і що вона довела це своєю історією.
****
Для того щоб взяти участь в процесі первинного розміщення, або ж, іншими словами, придбати акції компанії за ціною випуску, слід знати, як вони виходять на ринок.
Існує два основних способи виходу компанії на ринок.
Перший спосіб - самостійний, коли компанія без допомоги яких-небудь посередників піклується про те, щоб її акції були розкуплені інвесторами.
Другий спосіб, який є більш звичним і популярним, - це коли в даному процесі бере участь так званий посередник між компанією та інвесторами. Як правило, таким посередником є інвестиційний банк.
Цей процес прийнято називати гарантованим процесом розміщення цінних паперів на ринку (Underwriting). Крім акцій, за допомогою цього процесу можуть розміщуватися також боргові цінні папери - бонди.

Як цей процес відбувається?
Цей процес прийнято називати гарантованим процесом розміщення цінних паперів на ринку (Underwriting). Крім акцій, за допомогою цього процесу можуть розміщуватися також боргові цінні папери - бонди.

Як цей процес відбувається?
Компанія та інвестиційний банк зустрічаються і обговорюють питання угоди. До таких питань зазвичай відносяться наступні: скільки грошей компанія планує залучити, які цінні папери будуть випускатися і т.д.
Як ми вже згадували, цей процес вважається гарантованим для компанії. Це означає, що інвестиційний банк домовляється з компанією про покупку всіх або залишилися акцій компанії самостійно і потім перепродує їх іншим інвесторам.
Крім того, існують так звані негарантовані договори між інвестиційним банком і компанією, коли банк обіцяє зробити все можливе з продажу акцій або облігацій компанії інвесторам, але в той же час не обіцяє гарантованої продажу.
Деякі банки не беруть на себе всієї відповідальності за розповсюдження цінних паперів компанії і утворюють синдикат, в якому до процесу підключаються інші фінансові установи.
Після того як обговорені всі питання, інформація про угоду надається для затвердження Державній комісії. Невідомими на даному етапі залишаються тільки ціна і дата випуску акцій, які банк і компанія встановлюють після того, як досліджують стан ринку, інтерес з боку інвесторів і т.д. Після того як наступає термін виходу на ринок, акції продаються інвесторам.
Як бачите, звичайному інвесторові опинитися в перших рядах дуже складно, хоча шанси таки є, якщо ви є клієнтом банку, який бере участь в процесі розміщення.
Слід зазначити, що особливої вигоди в придбанні акцій компанії на первинному розміщенні може і не бути. Так, безсумнівно, це було дуже вигідно в кінці 1990-х, але часи змінюються, і зараз акції нових компаній з таким же успіхом можуть падати в ціні і на первинному розміщенні. Тому даний підхід є досить спекулятивним. Ми ще раз радимо вам інвестувати в компанії, які вже довели, що вміють заробляти гроші.


 

You have no rights to post comments