Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Чиста дисконтована вартість

Чиста дисконтована вартість
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Чиста дисконтована вартість

Динамічні методи оцінки ефективності базуються на принципах дисконтування, які дають можливість позбутися від основного недоліку статичних методів - неможливості обліку цінності майбутніх грошових надходжень по відношенню до поточного періоду. Один з методів дисконтування, застосовуваний в розрахунках економічної ефективності інвестицій, отримав назву методу чистої дисконтованої (поточної) вартості (ЧДС або ЧТС).
Чиста дисконтована вартість - це різниця між приведеною до поточного моменту сумою надходжень від реалізації проекту і сумою інвестиційних та інших дисконтованих витрат, що виникають в ході реалізації проекту:
ЧДС = D1 / (1 + i) + D2 / (1 + i) 2 + ... + Dt / (1 + i) t-K0
де D t - грошові надходження в рік t; i - ставка відсотка на капітал, мінімальна ставка його рентабельності; К 0 - сума первісних інвестицій в нульовому періоді; n - термін життя проекту.
Величина доходу Dt визначається як різниця між виручкою (надходженням грошових коштів) від експлуатації об'єкта інвестицій і витратами, пов'язаними з його експлуатацією. Таким чином, вимір ЧДС ґрунтується на різниці між відтоком коштів на інвестиції та припливом грошових коштів у результаті їх здійснення. Якщо величина ЧДС позитивна, інвестиційний проект можна прийняти, якщо вона негативна, проект відкидається. Якщо порівнюються два або декілька взаємовиключних проектів, перевага віддається варіанту з більш високою сумою ЧДС.
Даний метод не дозволяє порівнювати між собою різні проекти, якщо капітало-ємність їх сильно відрізняється, навіть при однакових ЧДС. У таких випадках використовують наступний показник.


 

You have no rights to post comments