Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Проста норма прибутку

Проста норма прибутку
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Проста норма прибутку

Проста норма прибутку (рентабельність, прибутковість інвестицій) показує, яка частина інвестиційних витрат відшкодовується у вигляді прибутку протягом одного інтервалу планування. Даний показник може бути визначений або як відношення середнього доходу організації до балансової вартості її активів, або як відношення чистого прибутку в нормальний рік роботи організації до повної суми капітальних вкладень. При порівнянні розрахованої величини норми прибутку з мінімальним або середнім рівнем прибутковості інвесторові стає ясно, чи доцільний подальший аналіз інвестиційного проекту.
Одна з проблем практичного використання показника рентабельності полягає в тому, що інвестору досить складно знайти нормальний рік роботи організації, так як в період реалізації проекту, окрім відмінностей в обсязі виробництва, змінюються багато чинників, що впливають на розмір чистого прибутку (наприклад, величина наданих інвестиційних податкових кредитів). Зазвичай рентабельність рекомендується розраховувати для третього-п'ятого року експлуатації об'єкта. Однак такий підхід не гарантує, що вибраний період дійсно є нормальним роком роботи організації, тому визначають рентабельність інвестицій за ряд суміжних років і оцінюють отримані показники в динаміці.

Термін окупності

Більш широке поширення, ніж розрахунок показника норми прибутку на інвестиції, отримав метод розрахунку терміну окупності. Термін окупності інвестицій - розрахунковий період відшкодування початкових вкладень за рахунок прибутку від проектної діяльності. Чим він коротший, тим краще інвестиційний проект.


 

You have no rights to post comments