Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Вибираємо інвестиційний фонд, звітність інвестиційних фондів (Частина 2)

Вибираємо інвестиційний фонд, звітність інвестиційних фондів (Частина 2)
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Вибираємо інвестиційний фонд, звітність інвестиційних фондів (Частина 2)

Звітність інвестиційних фондів

Кожен інвестиційний фонд випускає документи, за допомогою яких інвестор може приймати рішення, що стосуються інвестування в цей фонд.
Існують три найбільш важливих документа, які вам слід вивчити перед інвестуванням. Це регламент, проспект емісії і річний звіт фонду. Незважаючи на те що ці документи зазвичай перевантажені фінансовим жаргоном, вони містять важливу інформацію про фонд і його загальному фінансовому стані.

Регламент і проспект емісії (Prospectus)

Перед тим, як ви вирішите інвестувати в інвестиційний фонд, вам слід сконцентрувати свою увагу на його регламенті та проспекті емісії. ці документи включають в себе інформацію про фонд і про його цілі. Перш ніж інвестувати в фонд, переконайтеся в тому, що ви розумієте, про що там йдеться. Зміст цих документів спочатку здасться вам незрозумілим і заплутаним, оскільки вони наповнені інформацією і таблицями, але ви повинні завжди пам'ятати, що ця інформація може піти вам на користь, що в майбутньому безпосередньо відіб'ється на ваших вкладеннях.

Звертайте увагу на наступні моменти:

• Інвестиційні цілі

Вивчіть короткий звіт про цілі, які ставить перед собою фонд. У цій секції наводиться інформація про те, чого фонд хоче досягти. Наприклад, деякі фонди можуть ставити перед собою мету досягти короткострокового зростання, у той час як інші фонди фокусуються на довгостроковій стабільності. Вам слід порівняти ці цілі зі своїми планами, оскільки вам швидше за все захочеться інвестувати у фонди, які мають цілі, співпадаючі з вашими.

• Інвестиційні стратегії

Ця секція надає інформацію про те, яким способом фонд планує досягати своїх цілей. Наприклад, інвестиційний фонд, мета якого регулярний дохід може вибрати стратегію, яка включає в себе інвестування в бонди та інші фінансові інструменти з фіксованим доходом. Звичайно, в проспекті немає списку компаній, в акції або бонди яких фонд планує робити свої інвестиції, проте в ньому зазвичай викладається детальна інформація про те, в яких відсоткових співвідношеннях будуть проводитися інвестиції, наприклад 60% в акції та 40% в бонди.

• Комісійні та витрати

У цій секції ви знайдете повний список усіх комісійних, які вам доведеться платити. За допомогою цієї інформації ви легко зможете підрахувати, наскільки вигідним або, навпаки, дорогим задоволенням для вас буде інвестування в даний фонд. Також за допомогою цієї інформації вам буде легко порівнювати фонди між собою. Якщо ви не знайдете конкретних цифр, зверніться безпосередньо до керуючої компанії фонду і попросіть подробней роз'яснити вам які витрати вас чекають. Ніколи не інвестуйте якщо ви чогось не розумієте!

• Інформація про рахунок

У цій секції ви можете дізнатися про те, як купувати і продавати акції або сертифікати даного фонду, як це можна зробити (за допомогою чека, електронного переказу, по телефону і т.д.) і які при цьому можуть бути додаткові комісійні (якщо вони є).

• Ризики

Це одна з найважливіших секцій. Тут буде описаний рівень ризику, який бере на себе фонд, роблячи інвестиції. Незважаючи на те що будь інвестмент зв'язаний з певним ризиком, його рівень буває різний. Ця секція містить інформацію про ті ризики, які несуть в собі інвестиції даного фонду.

• Результати

Тут ви дізнаєтеся про те, які результати фонд показував за минулі роки, що дасть вам загальну характеристику того, наскільки цей фонд був успішний у минулому. Проте слід завжди пам'ятати про те, що минулі результати не є чітким індикатором того, що буде в майбутньому.

• Менеджмент

З цієї секції ви дізнаєтеся більш докладно про тих людей, які будуть керувати вашими грошима: ім'я свого менеджера, його кваліфікацію та інформацію про його досвід. Це допоможе вам оцінити, чи можете ви довіряти свої гроші цим людям.

Звіт про додаткову інформацію (Statement of Additional Information - SAI)
У даному звіті (якщо такий є) може викладатися більш детальна інформація, яка не увійшла в проспект. Наприклад, з нього ви зможете дізнатися про раду директорів фонду і про те, скільки ви як інвестор їм платите. Ви зможете більш детально вивчити всілякі документи фонду, яких не знайдете в проспекті і т.д.
Одна важлива деталь: звіт про додаткової інформації, на відміну від проспекту, не висилають інвесторові до тих пір, поки він про це не попросить. Тому, якщо ви бажаєте отримати більш детальну інформацію про фонд, не забувайте уточнити, що ви хочете, щоб вам надали цю інформацію.

Річний звіт (Annual Report)

Щороку (або поквартально) ваш фонд буде надсилати вам звіт, який показує результати за минулий рік або квартал. Вам слід використовувати його для того, щоб визначити, виправдав фонд ваші очікування чи ні. У річному звіті ви знайдете список фінансових звітів фонду, список інвестицій фонду і пояснення менеджера фонду з приводу того, чому фонд показав такі результати.
Намагайтеся детально вивчити всі ці документи і зробити висновок, наскільки доцільно залишатися з цим фондом в майбутньому. Ставтеся до всієї інформації критично і не забувайте про те, що в подібних звітах все хороше завжди намагаються виставити на перший план, а все погане ховають в тіні.


 

You have no rights to post comments