Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Інвестиційний фонд - що це?

Інвестиційний фонд - що це?
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Інвестиційний фонд - що це?

Якщо ви хочете інвестувати у фондовий ринок, але не маєте особливого бажання або можливості самостійно займатися дослідженням, куди і як вкладати кошти, інвестиційні фонди будуть найпростішим способом вирішення вашої ситуації.

Що таке інвестиційний фонд?

Інвестиційний, взаємний, громадський, або спільний фонд (Mutual fund, Investment company, Unit trust) - це інвестиційна компанія, яка займається інвестуванням ваших коштів у цінні папери фондових ринків та інші фінансові інструменти. Ця компанія несе відповідальність за управління вашими фінансами, які вона інвестує за своїм розсудом. Інвестуючи в інвестиційний фонд, ви разом з іншими інвесторами стаєте власником частини великого портфоліо (портфеля) цього фонду.

Яким чином це відбувається?

Дуже просто. Якщо ви вирішили інвестувати в інвестиційний фонд, ви купуєте цінні папери цього фонду, і та сума, на яку ви купили акції або сертифікати фонду, буде відразу ж інвестована менеджером цього фонду в акції або бонди тих компаній, які, на його думку, є в Наразі найперспективнішими на ринку.
Кожен день менеджер фонду підраховує вартість чистих активів (Net asset value) фонду, визначає, яке число цінних паперів фонду було придбано інвесторами, і потім підраховує ціну за одну акцію або пай фонду в цей день. Якщо ви вирішуєте купити більше цінних паперів фонду, то відправляєте гроші фонду, і для вас випускають нові акції або сертифікати за ціною на момент придбання.
Якщо співробітники фонду - люди досить грамотні у фінансовій сфері і здатні, то вартість цінних паперів фонду піднімається і збільшується сума ваших вкладень.
Існує два основних способи, за допомогою яких фонд заробляє гроші
1. Інвестиційний фонд може отримувати дивіденди від компаній, акціями яких він володіє, а також тримати гроші в банку під відсотками або ж отримувати відсотки з бондів, якими він володіє. Отримавши ці кошти, фонд розподіляє їх між своїми інвесторами.
2. Після того як менеджер фонду інвестував кошти інвесторів у різні цінні папери, їх ринкова вартість може збільшитися. Це і є основним заробітком більшості фондів.
На жаль, фонд не завжди заробляє гроші. Якщо менеджери фонду зробили якісь інвестиції, які не принесли прибутку або ж, навпаки, зменшилися в ціні, менеджер фонду може нести втрати. Гарантії прибутковості та збереження ваших вкладень не один фонд вам дати не зможе.

Ніхто не любить терпіти збитки, і фонди не є винятком. Якщо втрати перевищують прибуток фонду і ви бачите, що менеджери фонду не справляються з ситуацією, вам краще продати цінні папери цього фонду і вкласти свої кошти в більш успішний фонд.
Існує безліч фондів, які пропонують інвесторам свої послуги. Вони відрізняються один від одного розмірами, рівнем дохідності, областями інвестування і т.д. Загалом, по всьому світу їх тисячі а в Україні їх кількість стрімко зростає з кожним роком.
В даний час Інтернет має достатню інформацію про фонди, пошуковими і порівняльними системами, де ви зможете вибрати підходящих претендентів на ваші гроші, а також, заощадити на комісійних та податки.


 

You have no rights to post comments