Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Категорії фондів іноземних акцій

Категорії фондів іноземних акцій
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Категорії фондів іноземних акцій

Глобальні фонди (Global Fund) інвестують одночасно в економіку своєї країни та у фондові ринки інших країн. Тому, як правило, вони розподіляють свої інвестиції таким чином, що одна третина всіх капіталів інвестується в своїй країні, а все інше розподіляється по розвиненим європейським країнам.

Інтернаціональні фонди (International Fund) інвестують тільки за межами своєї країни, розподіляючи свої активи по всьому світу. В залежності від країн інвестування інтернаціональні фонди вважаються або відносно безпечними, або ризикованими. Наприклад, один фонд може розподіляти свої інвестиції між 45 різними країнами, багато з яких знаходяться в Європі, а інший фонд розміщує свої вклади в основному на самих нестійких ринках світу - в Таїланді, Південній Кореї, Гонконгу та Туреччини. У цьому випадку потрібно бути впевненим, що менеджер фонду має великий досвід і вміє входити і виходити з ринків досить швидко і з прибутком. В іншому випадку в такий фонд краще не інвестувати.

Фонди специфічних країн (Country-Specific Fund) пов'язують свою діяльність тільки з однією країною або регіоном світу. Така концентрованість робить ці фонди особливо нестійкими. Звичайно, якщо ви виберете правильну країну, наприклад Англію в 1998 р., то прибуток може бути гарною, але, вибравши Росію в тому ж році, ви б прирекли себе на дуже важкі випробування.

Фонди ринків (Emerging Market Fund) є найбільш нестабільними. Вони інвестують в самі малорозвинені регіони світу, які, з одного боку, мають величезний потенціал зростання, а з іншого - дуже високий відсоток ризику. Такі регіони, як правило, мають ненадійну валюту, політичну нестабільність, високий рівень корупції і т.д. З даними фондами можна мати справу тільки в тому випадку, якщо ви поставили собі мету - спеціально втратити свої гроші.

Інші типи інвестиційних фондів

Існують і інші фонди, які можуть інвестувати кошти своїх інвесторів у різні фінансові інструменти.

Фонди грошових ринків (Money Market Fund)

Це одні з самих надійних фондів, оскільки вони інвестують у короткострокові (від одного дня до року) боргові зобов'язання, наприклад у казначейські векселі, депозитні сертифікати або комерційні векселі.

Фонди нерухомості (Real Estate Fund)

Ці фонди спеціалізуються на інвестуванні в нерухомість. Об'єктами інвестування фондів нерухомості можуть бути як будови - житлова і комерційна нерухомість, так і земля. Фонди нерухомості є досить надійними і, якщо ринок нерухомості зростає, вони можуть показувати непогані результати.

Фонди доходу (Income Fund)

Дані фонди прагнуть надати своїм інвесторам регулярний потік фіксованого доходу. Для досягнення цієї мети вони можуть інвестувати в бонди, державні цінні папери або привілейовані акції, які виплачують високі дивіденди.
Фонди доходу прийнято вважати консервативним видом Інвестмент, оскільки вони уникають всіляких інвестицій з підвищеним ризиком. Ці фонди популярні серед людей пенсійного віку, які мають потребу в регулярному доході і не хочуть нести підвищений ризик.


Збалансовані або змішані фонди (Balanced Fund)

Основне призначення цих фондів - надати інвесторам один інвестиційний фонд, який забезпечить їм як зростання прибутку, так і регулярний дохід. Для того щоб цього досягти, змішані фонди інвестують одночасно в акції (для зростання прибутку) і в бонди (для регулярного доходу). Як правило, розподіл інвестицій в таких фондах 50/50. Така пропорція дозволяє змішаним фондам зберігати свій дохід в часи падіння ринків, з іншого боку, вони мають менше прибутку, ніж фонди акцій, коли ринки ростуть.

Фонди опціонів і ф'ючерсів (Option and Futures Fund)

Це одні з найризикованіших фондів, тому що їм не належать акції або цінні папери, з якими вони проводять операції. Таким фондів належать тільки права або обов'язки на покупку або продаж цих фінансових інструментів в певний час у майбутньому. Основна мета фондів опціонів і ф'ючерсів - це отримання доходу на зміну цін фінансового інструменту. Крім того, їх іноді використовують для страхування ризиків у нестабільних ринкових умовах.

Більшість таких фондів небажані для недосвідчених інвесторів, втім, і самі опціони і ф'ючерси є небезпечними видами інвестування для інвесторів-новачків.

Фонди з соціальною відповідальністю (Socially Responsible Fund)

Такі фонди інвестують тільки в компанії, які відповідають їх моральним принципам. Як правило, це компанії, які борються за поліпшення навколишнього середовища, лікарні та оздоровчі комплекси, бібліотеки і т.д. Разом з тим ці фонди уникають компаній, пов'язаних з виробництвом алкоголю, тютюну та інших виробництв, які можуть завдавати шкоди навколишньому середовищу.

Фонди життєвих циклів (Life Cycle Fund)

Ці фонди були розроблені на початку 1990-х для того, щоб допомагати інвесторам переходити з однієї вікової категорії в іншу. Ідея полягає в тому, щоб пропонувати інвесторам три типи фондів - з високим зростанням, з середнім зростанням і з низьким зростанням доходів, щоб вони могли переходити від одного фонду до іншого по мірі того, як з віком змінюється їх потреба в ризику.

Такі фонди дозволяють інвесторам поступово «переливати» свої інвестиції з більш ризикованих вкладень з менш регулярним доходом (акцій) у менш ризиковані вкладення, які забезпечують більш регулярний дохід (бонди, сертифікати).

Хеджеві фонди (Hedge Fund)

Ці фонди використовують різні агресивні інвестиційні стратегії, наприклад короткі продажі, для того, щоб забезпечити високий дохід. Вони звільнені від багатьох обмежень, які поширюються на інші інвестиційні фонди, тому і використовують такий підхід. Як і в звичайних фондах, інвестори хеджевих фондів платять менеджерські комісійні, але додатково до цього хеджеві фонди також беруть частину прибутку (зазвичай 20%).


 

You have no rights to post comments