Бонд фонди (фонди облігацій)
Інвестиційні фонди, які інвестують кошти своїх інвесторів у боргові фінансові інструменти, тобто в облігації, називаються фондами облігацій, або бонд фондами (Bond Fund)
Якщо ви інвестуєте в бонд фонд, ви будете отримувати щомісячні дивіденди, які включають в себе процентні виплати на вкладення в бонди плюс прибуток на різниці цін на бонди, якщо вона виникає.
Як і всі інші інвестиційні фонди, бонд фонди мають вартість однієї акції або паю (Net Asset Value - NAV), яка підраховується регулярно в кінці кожного торгового дня. Вона і є тією сумою, яку інвестори платять при покупці цінних паперів фонду або ж отримують при їх продажу.
Зазвичай інвестори інвестують в бонд фонди з двох основних причин: дохід і диверсифікація
Бонд фонди, як правило, виплачують дивіденди частіше, ніж це роблять звичайні бонди і мають низький рівень ризику. Але все-таки не варто забувати, що бонд фонди все одно несуть у собі певний ступінь ризику, який присутній і в звичайних бондах. Бонд фонди є більш ліквідній інвестицією, у порівнянні з індивідуальними бондами, це означає, що акції або паї бонд фондів купуються і продаються значно простіше (залежно від типу фонду звичайно).
Типи бонд фондів
Існує три основних типи інвестиційних фондів, які інвестують в облігації: фонди державних бондів, фонди муніципальних бондів і фонди корпоративних бондів.
1. Фонди державних бондів інвестують в облігації, що випускаються державою або його агентствами. Такі фонди вважаються найнадійнішими зі всіх фондів, що інвестують в бонди, оскільки за державними бондами варто гарантія держави, яка тримає своє слово (хоча і не завжди).
2. Фонди муніципальних бондів інвестують в облігації, випущені місцевими властями для оплати громадських проектів, таких як будівництво мостів, шкіл, доріг. Ці фонди популярні серед інвесторів з високим доходом, оскільки вони можуть заощадити на податках, якими подібні бонди не обкладаються. Фонди муніципальних бондів несуть в собі більше ризику, ніж фонди державних бондів, оскільки місцевий уряд має більше шансів збанкрутувати, ніж центральний орган влади.
3. Фонди корпоративних бондів інвестують в облігації, що випускаються компаніями. На відміну від фондів державних і муніципальних бондів, ці фонди не мають підтримки з боку держави, а отже, їх ступінь ризику більш висока. Однак відомо, що бонди, які мають більш високу ступінь ризику, мають і більш високий дохід. Доходи, які інвестори отримують від корпоративних бондів, зазвичай набагато перевищують доходи від державних бондів. Ті фонди, які інвестують в бонди компаній з хорошим кредитним рейтингом, вважаються найнадійнішими зі всіх корпоративних фондів.
Інші типи бонд фондів
Крім вищезгаданих фондів, що інвестують в бонди, існує також безліч інших типів фондів, наприклад:
• бонд фонди з нульовим купоном (Zero-Coupon Bond Fund), які інвестують в бонди з нульовим купоном;
• інтернаціональні бонд фонди, які інвестують в бонди, випущені іноземними державами та компаніями;
• фонди конвертованих бондів, що інвестують в бонди, які можуть бути конвертовані в акції.
І нарешті, якщо ви захочете ще більше диверсифікувати свій портфоліо, існують мультісекторние бонд фонди, які інвестують одночасно в усі перераховані вище види бондів.
|