Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Надійність і відкритість фондів

Надійність і відкритість фондів
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Надійність і відкритість фондів

Як ви вже знаєте, ми дотримуємося тієї позиції, що кожен інвестор повинен намагатися самостійно піклуватися про свої фінанси і самостійно їх інвестувати. У цьому випадку ви маєте справу безпосередньо з фондовим ринком, уникаєте всіляких посередників і довіряєте тільки собі. І якщо трапляються якісь помилки, ви звинувачуєте тільки себе і прагнете надалі цих помилок не допускати.

Якщо ж ви вирішуєте довірити свої заощадження комусь іншому, у вас, безсумнівно, виникне питання: «А чи можу я довіряти цим людям свої гроші?».

Наш народ пройшов дуже жорстоку школу, коли його обкрадають і держава, і всілякі фінансові піраміди, і, на жаль, повернути його довіру буде дуже складно, можливо, для цього будуть потрібні десятиліття.

Тим не менше сьогодні з'являються нові фінансові інструменти, їх число і різновиди ростуть, а це означає, що попит на них є і ринок диктує свої умови.

Яку ж ступінь надійності можуть запропонувати своїм інвесторам інститути спільного інвестування (ІСІ)? Чи можуть інвестори сьогодні відчувати себе більш захищеними, ніж вчора? На останнє питання, на щастя, можна сміливо відповісти: так, можуть!

Принцип роботи інвестиційних фондів влаштований сьогодні так, щоб максимально убезпечити кошти інвесторів.

По-перше, структура фондів організована таким чином, що функції управління, зберігання і обліку коштів фонду розділені між незалежними один від одного структурами: керуючою компанією, спеціалізованим зберігачем та спеціалізованим реєстратором.

Така схема дозволяє цим структурам контролювати один одного, і кошти фонду не можуть бути виведені керуючою компанією без дозволу спеціалізованого зберігача. Крім того, діяльність всіх перерахованих вище організацій ліцензується та контролюється
Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Тому просто взяти і вкрасти гроші інвесторів, як це було можливо раніше, сьогодні дуже складно.

По-друге, закон зобов'язує фонди зберігати максимальну відкритість своєї діяльності. Це означає, що інвестору має бути наданий регулярний доступ до інформації про роботу фонду та управляючої компанії.

Інвестор у будь-який час має право отримати інформацію про структуру активів інвестиційного фонду, дізнатися, куди вкладені гроші інвесторів і в яких пропорціях, а також вартість паїв, прибутковість фонду і т.д.

Дуже корисною буде інформація про історичні показниках фонду за останні роки, маючи її, ви зможете отримати картину того, як фонд розвивається, і на підставі цього зробити певні висновки. Якщо показники фонду з кожним роком збільшуються або хоча б роблять стабільний прибуток, вам це напевно сподобається більше, ніж якщо фонд з кожним роком буде погіршувати свої результати.

Обов'язково зверніть увагу на сумарний розмір комісійних, які вам доведеться платити. З вас можуть брати комісійні при покупці паїв або акцій, при їх продажу або ж в обох випадках.
З ваших грошей також регулярно зніматимуть певний річний відсоток, причому, навіть якщо фонд нічого для вас не заробив (або втратив), відсоток все одно буде знято.

Якщо ви купуєте паї або акції фонду через агента або брокера, комісійні, які ви будете платити, збільшаться на суму комісійних цього агента або брокера, тому прагніть купувати цінні папери безпосередньо у керуючої компанії фонду.

Закон дозволяє інвестиційним фондам брати комісійні в розмірі до 10% від суми інвестиції - це дуже багато! Це означає, що з десяти тисяч які ви інвестуєте, тільки дев'ять можуть працювати на вас, все інше йде в кишеню «дядькові».

Звичайно, фонди намагаються не брати комісійні по-максимуму, вони також конкурують між собою, але в зв'язку з тим, що закон не прописує чіткої структури стягування комісійних з інвесторів, фонди самостійно розробляють такі структури, щоб максимально замаскувати свої комісійні, використовуючи фінансовий жаргон, який складно зрозуміти.

Намагайтеся уважно і дуже ретельно вивчити схему комісійних фонду, перш ніж інвестувати в нього, і звичайно ж, вибирайте фонди з найменшими комісійними - ви зможете заощадити чимало грошей.

Повернемося до теми надійності фондів. Контролювати діяльність управляючої компанії можуть і самі інвестори фондів. Здійснювати цей контроль вони можуть через наглядові ради в пайових та зборів акціонерів у корпоративних фондах.

Крім того, існують саморегулюючі організації, в які входять професійні учасники фондового ринку. Зі свого боку ці організації також можуть спостерігати за компаніями, які управляють активами інститутів спільного інвестування.

Як бачите, контролерів досить багато і дана структура відповідає світовим стандартам. Залишається тільки побажати, щоб і люди в цих структурах працювали чесні. Що ж, будемо сподіватися.


 

You have no rights to post comments