Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Інвестиційний ринок та його основні складові

Інвестиційний ринок та його основні складові
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Інвестиційний ринок та його основні складові

Інвестиційний ринок (IP) — це ринок об'єктів інвестування в усіх його формах. Його можна розглядати як сукупність окремих ринків (об'єктів реального та фінансового інвестування) і виділити такі ринки: прямих капітальних вкладень, приватизованих об'єктів, нерухомості, інших об'єктів реального інвестування, фондовий і грошовий ринок. Співвідношення між ними постійно змінюється, і на них впливають внутрішні та зовнішні фактори.
Ринок прямих капітальних вкладень є одним із найбільш значимих сегментів інвестиційного ринку України. Формою інвестування на цьому ринку є капітальні вкладення в нове будівництво, на реконструкцію, розширення, технічне переозброєння діючих підприємств.
Ринок приватизованих об'єктів значною мірою розвивається у зв'язку із процесами приватизації державних підприємств.

Ринок нерухомості — це самостійна складова інвестиційного ринку у зв'язку з його специфікою та суттєвими перспективами розвитку та розширення.
Ринок об'єктів тезаврації забезпечує здійснення операцій щодо інвестування у предмети колекціонування, антикваріату, художні твори та інші цінності. Цей ринок поки ще не відіграє значної ролі в економіці нашої країни.  Ринок об'єктів фінансового інвестування — це фондовий ринок (ринок цінних паперів) і грошовий ринок. Основна функція фондового ринку — мобілізація коштів за допомогою цінних паперів з метою організації та розширення масштабів господарської діяльності реального сектору економіки. Фондовий ринок виконує важливу інформаційну функцію, і ситуація на ньому інформує інвесторів про економічну кон'юнктуру та дає орієнтири щодо розміщення капіталів. Стан справ на фондовому  ринку має важливе значення для стабільного розвитку економіки. Крах на фондовому ринку може викликати кризу.
Грошовий ринок є самостійним сегментом тому, що частина його формується за допомогою таких об'єктів інвестування, як банківські депозитні вклади та іноземна валюта.
Кон'юнктура ринку становить форму вияву на інвестиційному ринку в цілому чи на окремих його сегментах системи факторів (умов), що визначають співвідношення попиту, пропозиції, цін і рівня конкуренції. Для кон'юнктури інвестиційного ринку характерні чотири стадії: піднесення кон'юнктури; кон'юнктурний бум; послаблення кон'юнктури; кон'юнктурний спад.
Піднесення кон'юнктури пов'язане із пожвавленням економіки в цілому. Характерним для цієї стадії є зростання обсягів попиту на об'єкти інвестування, рівня цін на них, розвиток конкуренції серед інвестиційних посередників.
Кон'юнктурний бум характеризується значним зростанням попиту на всі об'єкти інвестування. Попит не повністю буде задоволений пропозицією, яка є на ринку (зростають ціни на об'єкти інвестування, доходи інвесторів і посередників).
Послаблення кон'юнктури пов'язане зі зниженням інвестиційної активності у результаті спаду в економіці в цілому. Практично досягається насичення попиту на об'єкти інвестування за деякого зниження їх пропозиції. Спочатку стабілізується рівень цін на більшість об'єктів інвестування, потім вони повільно знижуються разом із доходами інвесторів та інвестиційних посередників.
Ознакою кон'юнктурного спаду інвестиційного ринку є низький рівень попиту та пропозиції об'єктів інвестування, а рівень пропозиції перевищує попит. При цьому суттєво знижуються ціни на об'єкти інвестування, доходи учасників ринку знижуються до найнижчого рівня, можливі навіть збитки в окремих сферах інвестиційної діяльності.
Обсяг операцій на інвестиційному ринку визначає стадію кон'юнктури ринку протягом усього кон'юнктурного циклу.
Аналіз і дослідження загальних і складових показників кон'юнктури ринку дасть змогу розробити заходи щодо підвищення інвестиційної активності держави в цілому, регіонів і галузей промисловості.


 

You have no rights to post comments