Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Фінансові засади нової економічної політики

Фінансові засади нової економічної політики
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Фінансові засади нової економічної політики

Результатом проведення політики воєнного комунізму стало різке погіршення господарського розвитку країни. Так, обсяги продукції народного господарства в 1920 р. досягали біля 50% довоєнного рівня. Крупна промисловість виробляла продукції в 7 разів менше.  Посилювалася злиденність населення. Для вирішення складних задач соціалістичного будівництва комуністична партія за ініціативою Леніна впроваджує нову економічну політику (НЕП). Вона розглядалася як вимушений відступ від принципів комунізму. Передбачалося, що така політика впроваджується на короткий термін. Її основною метою було вирішення загрозливо загострених господарських і соціальних проблем.
НЕП передбачала заміну розверстки натуральним податком, який було зменшено майже в 2 рази (в порівнянні з оподаткуванням за правилами розверстки). Допускалося пожвавлення державної та приватної торгівлі, як внутрішньої, так і зовнішньої. Бюджетна політика передбачала збільшення доходів державного бюджету та впровадження жорсткої економії в процесі використання грошових коштів держави.  Важливим напрямом вважалося скорочення емісії грошових знаків.
Відродження діяльності банків передбачалося здійснювати тільки в формах, що забезпечували розвиток державного господарства. Особлива увага надавалася стабілізації валюти (рубля), проведенню грошової реформи та упорядкування грошового обігу. В жовтні 1921 р. було засновано Державний банк РРСФР, який далі було перейменовано  в Державний банк СРСР.
В резолюції ХІ з’їзду РКП(б) з цього приводу, зокрема, зазначалося: “Розвиток товарообороту між містом і селом, а також товарного обігу в межах міських ринків і сільських ринків, а ще більше розвиток товарообороту з зовнішніми ринками не можуть успішно і швидко здійснюватися без могутнього сприяння кредиту, регулювання якого повинно бути в руках Держбанку”.
Результатом проведення НЕП було суттєве (в 4 рази) збільшення доходів і видатків державного бюджету (з 1922 до 1926 рр.). Зросли обсяги державного фінансування народного господарства. Була проведена грошова реформа. На першому її етапі (в кінці 1922 р.)  Держбанк провів емісію банківських білетів, які одержали назву червонців. Вони були частково забезпечені золотом (на 25%), а також товарами і векселями. Це привело до помітної стабілізації грошового обігу. Та в обороті знаходилися ще радзнаки, які різко знецінилися. В 1924 р. були випущені державні казначейські білети, а також розмінна монета. Радзнаки було вилучено і їх обіг ліквідовано.


 

You have no rights to post comments