Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Обґрунтування напрямів оптимізації оподаткування

Обґрунтування напрямів оптимізації оподаткування
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Обґрунтування напрямів оптимізації оподаткування

Однією з найбільш відомих спроб обґрунтування теорії оптимального оподаткування є дослідження, проведене американським вченим А.Лаффером і П.Гутманом. Вони розглядали зв’язок між рівнем оподаткування та індивідуальною адаптацією платників податків до зміни норм податків. Метою роботи стало визначення  оптимальної ставки  оподаткування, яка може забезпечити максимальні обсяги надходжень доходів до державного бюджету. Передбачалося також, що така ставка не повинна приводити до зменшення стимулів розвитку ділової активності.
Результати дослідження відображаються в так званій кривій Лаффера. Вона показує співвідношення між рівнем податкових ставок і обсягами податкових надходжень до державного бюджету.
Вилучення доходів з підприємців і населення до державного бюджету за ставками в 45-46% є межею, за якою збільшення ставок приводе до зменшення надходжень. Тому найбільш раціональною нормою вчені вважають ставку в 30%.
Це пояснюється тим, що прийняття надмірно високих ставок (50% і більше) приводить до негативних наслідків у розвитку підприємницької діяльності. Вилучення більшої частки доходів зменшує заощадження. А це повертається скороченням обсягів інвестицій і ділової активності. Такі наслідки є основою зменшення  майбутніх доходів і, відповідно, надходжень до державного бюджету. До таких же результатів приводе і зростання опору платників податків такій практиці. Збільшення обсягів тіньової економіки теж приводить до помітного погіршення стягнення податків.
Німецькі вчені Б.Фрей і Г.Век (1983 р.) виявили взаємозв'язок між кривою Лаффера і обсягами тіньової економіки. В центрі їх дослідження - три сектори господарства: легальна економіка, державний апарат і тіньова економіка. Досліджувалися зміни в цих сферах у зв'язку з динамікою ставок оподаткування. Вчені дійшли висновку, що підвищення податкових ставок призводить до збільшення державних доходів і чисельності апарату державного управління. Що ж стосується обсягів легальної економіки, то вони зменшуються, а сектор тіньового капіталу зростає.
А за зменшенням бюджетних доходів необхідно буде скорочувати державні витрати і зменшити кількість державних службовців.


 

You have no rights to post comments