Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Розвиток страхування у Європі у XIII- XIX ст.

Розвиток страхування у Європі у XIII- XIX ст.
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Розвиток страхування у Європі у XIII- XIX ст.

У столітті було  засновано перше страхове товариство в Ісландії — об'єднання селян острова у спілки взаємного захисту від втрат на випадок пожежі або загибелі худоби (версія). У разі нещастя частину збитків потерпілим відшкодовували грішми, частину - матеріалами або працею. В Україні на той час виникло страхування  у  чумаків,   які  відігравали  велику роль у перевезенні вантажів. Якщо в дорозі у :когось  чумака  гинув  віл  чи  ламався  дерев'яний віз, зусиллями всього гурту купували потерпілому потрібні засоби пересування, аби він міг подорожувати далі.
Біля 1500 року - у Німеччині з'являються перші «пожежні» контракти,    які   зобов'язували   допомагати постраждалим від пожеж.
У Лондоні 18 червня 1583 року    складено   перший  договір   про страхування життя. Збереглися матеріали, які свідчать, що перший у світі застрахований громадянин помер 29 травня 1584 року.
У 1602 році  було створене    акціонерне    страхове    «Голландське- Ост- Індійське товариство». Воно, як і чимало інших товариств, створених в Англії, Німеччині та Франції, займалося морським страхуванням, страхуванням на випадок пожежі, здебільшого серед міського населення. Тим часом розвивається страхування й у селах. Майже одночасно виникає страхування посівів від знищення або пошкодження градом.   Проте акціонерна форма страхування сільськогосподарських   ризиків   не   набула розвитку, подібне страхування знову переходить  до  товариств  взаємного  страхування, що в багатьох державах лишилися провідними страховими відносинами в галузі аграрної економіки ще й досі.
Французький математик, фізик та філософ Блез Паскаль формулює закон великих чисел, який є основою для проведення статистичних   розрахунків   —    основи   сучасного страхування (1650 рік).
Німецький   Рейхстаг,   очолюваний   Бісмарком, у 1889 році приймає закон про обов'язкове пенсійне страхування громадян країни на випадок наступу інвалідності. Вперше особисте страхування виникло у 30-х роках XIX століття. Протягом тривалого часу страхування життя було монополією держав. Статути державних страхових товариств, як правило, передбачали страхування за чотирма видами (розрядами): А — страхування капіталу, В — страхування пенсій на користь спадкоємців і в разі дожиття до певного строку, С — страхування пенсій   на   користь   самого   страхувальника (страхування на дожиття), Д - страхування капіталів і пенсії на користь дітей при досягненні   ними   певного   віку.   Понад   97% припадало на розряд А.
1901 рік - у Німеччині приймається перший закон, який формує принципи державного контролю за приватною страховою діяльністю. Там же 21 листопада 1910 року введено обов'язкове страхування сховищ сільськогосподарської продукції, відзначено перші факти поділу великих страхових компаній за принципом спеціалізації страхування за окремими видами ризиків.


 

You have no rights to post comments