Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Історичні відомості про розвиток страхування у стародавні часи

Історичні відомості про розвиток страхування у стародавні часи
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Історичні відомості про розвиток страхування у стародавні часи

Перші згадки про страхування датують приблизно 3000 років до н.е. -  тоді виникли перші відомі колективні угоди (союзи), які пе¬редбачали погашення заздалегідь обумовлених збитків учасниками цих об'єднань. Так, фіні¬кійські купці-власники торговельних суден складали угоди про групові компенсації збитків від втрат чи пошкоджень кораблів кожного з учасника угоди. У Вавилоні аналогічні угоди складали власники наземних транспортних за¬собів, а у Палестині у подібні об'єднання всту¬пали власники гужових тварин, що дозволяло їм отримувати компенсацію в разі крадіжки чи загибелі тварини.
Приблизно 2500 років до н.е. - єгипетські каменярі, які брали участь у спорудженні пірамід, створили союз підтримки сімей, які втратили від нещасних випадків рідних.
205 років до н.е. - влада міста Мілет (Греція) надала можли¬вість своїм громадянам накопичувати гроші шляхом щомісячних внесків до спеціальних фондів, витрати з яких проводились лише на ритуальні заходи. Стародавній Рим теж перейняв такі правила самозахисту. Влашту-вання похоронних процесій і спорудження пам'ятників вимагало значних одноразових витрат. Незалежні римляни накопичували потрібні гроші у професійних колегіях і спілках. Цільове використання коштів забезпечувало¬ся правовими гарантіями. Лише особа, за¬значена у заповіті, могла отримати належні кошти і витратити їх на ритуальні заходи, пов'язані з похоронами заповідача. На стра¬хові суми не поширювалися претензії будь-яких кредиторів. Навіть рабовласник (якщо його ім'я не значилося у заповіті) не мав права на страхову суму раба. Але він міг від-мовити колегії в похованні тіла раба. У та¬кому разі колегія за рахунок страхової суми здійснювала символічні (віртуальні) похорони, тобто ховала померлого уявно.


 

You have no rights to post comments