Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Шляхи активізації транскордонного співробітництва

Шляхи активізації транскордонного співробітництва
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

 

Шляхи активізації транскордонного співробітництва

Основним напрямом активізації транскордонного співробітництва є впровадження системи фінансової підтримки проектів транскордонного співробітництва на всій території України із одночасним залученням коштів державного та місцевих бюджетів, а також недержавних коштів і коштів міжнародних програм.
Передбачається, що системна фінансова допомога дасть можливість упродовж програмного періоду:
•    збільшити обсяги експортно-імпортних операцій, залучити додаткові інвестиції та створювати спільні підприємства з партнерами з транскордонного співробітництва;
•    мати позитивну динаміку структури прикордонної торгівлі (зростання обсягів продажу товарів та послуг);
•    збільшити обсяги технічної допомоги Європейського Союзу та інших міжнародних організацій.
Державна програма передбачатиме виконання заходів із транскордонного співробітництва відповідно до наступних пріоритетних напрямів його розвитку:
•    модернізація і розвиток існуючої транскордонної транспортної мережі для збільшення її пропускної спроможності;
•    будівництво пунктів пропуску через Державний кордон;
•    розбудова виробничої та соціальної інфраструктури, спрямованої на поліпшення якості життя громадян та стимулювання економічного розвитку регіонів;
•    розвиток інфраструктури бізнесу та туризму;
•    впровадження спільної системи захисту довкілля;
•    заохочення транскордонних заходів у сфері культури, освіти та навчання;
•    зміцнення інституцій ного співробітництва;
•    розвиток співпраці між місцевими громадами. Відповідно до закону України «Про транскордонне співробітництво», заходи здійснюватимуться шляхом розробки та впровадження в регіонах України проектів (програм) із транскордонного співробітництва, які відповідають пріоритетним напрямам розвитку транскордонного співробітництва та, разом із законодавчим розширенням повноважень органів місцевого самоврядування, сприятимуть вирішенню проблем у цій сфері.
Очікуємо ефектів, передусім, в активізації транскордонного співробітництва в економічній сфері, в розвитку малого та середнього підприємництва, регіональних мереж транспорту та зв'язку, розбудові прикордонної інфраструктури.
Крім економічних, очікуємо соціальних ефектів - за рахунок-здійснення заходів щодо забезпечення зайнятості населення, проведення узгодженої політики у сфері трудових відносин, умов охорони праці, соціального забезпечення та соціальних гарантій, а тат кож завдяки реалізації спільних проектів у сфері освіти, науки та охорони здоров'я.
Не менш важливі очікувані ефекти в сфері охорони довкілля, використання спільних природних ресурсів, підвищення екологічної безпеки та попередження транскордонних забруднень.
Реалізація Концепції передбачає також створення еврорегіо-нів по всьому периметру кордонів України на засадах участі, крім регіональних органів влади, широкого кола громадських організацій. Це, в свою чергу, сприятиме формуванню високорозвиненого громадянського суспільства в регіонах України — як у єврорегіо-нах Європейського Союзу.


 

You have no rights to post comments