Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Варіаційна маржа

Варіаційна маржа
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Варіаційна маржа

Після відкриття позиції і внесення початкової маржі зміни ціни ф'ючерсного контракту будуть призводити до відповідного зменшення або збільшення вартості позиції клієнта. Після визначення розрахункової ціни дня щодо кожного з контрактів і кожної позиції підраховується зміна вартості кожного біржового контракту за різницею між розрахунковою ціною цього дня і попереднього дня або ціною, за якою було укладено угоду. Якщо ситуація на ф'ючерсному ринку на якийсь день змінюється в сприятливий для клієнта бік, сума грошей на рахунку з обліку маржі збільшується на розмір потенційного виграшу.
Якщо ці цінові зміни несприятливі для позиції клієнта, то його початкова маржа зменшується. Всі біржі встановлюють, що як тільки сума початкової маржі клієнта зменшиться до визначеного рівня, названого варіаційним, або підтримуючою маржею, брокер може зажадати від клієнта додаткових коштів. Це називається вимогою поповнення варіаційної (підтримуючої) маржі. На відміну від вимоги про поповнення початкової маржі, ця вимога викликана несприятливою зміною цін ф'ючерсного контракту, а не відсутністю в клієнта достатніх коштів на рахунку для початку операції.
Таким чином, маржа, як барометр, показує прибутки і збитки клієнта за день. Ті кошти, що перевищують необхідну суму, клієнт може відкликати, проте частіше клієнти вважають за краще залишати їх на рахунку свого брокера як резерв.
Більшість бірж встановлює підтримуючу маржу на рівні 75% від початкової. Якщо сума коштів клієнта зменшиться до 75% або нижче, то брокерська фірма попросить клієнта внести суму, що відновлює його кошти до початкового рівня.
Незважаючи на те, що сума застави на рахунку обчислюється двома способами, призначення їх одне - гарантувати виконання контрактів на ф'ючерсному ринку.
Вимога про варіаційну маржу може бути виконана двома способами: внесенням необхідних коштів і ліквідацією або зменшенням позиції.
Варіаційна маржа має ще одну особливість, що виявляється на багатьох біржах: якщо після вимоги про внесення  варіаційної маржі відбуваються сприятливі для клієнта зміни цін, то зазначена вимога не ліквідується.
Варіаційна маржа вноситься тільки готівкою (чеком, переказом). Цим вона відрізняється від початкової маржі, що може бути внесена цінними паперами або іншими коштами. Для такої відмінності є підстави. Початкова маржа є насамперед заставою доброї волі, що тримає брокерська фірма або розрахункова палата. Варіаційний маржа є поточною вартістю ф'ючерсної позиції клієнта. Якщо ця позиція прибуткова, клієнт може забрати надлишок. Як буде показано далі, кошти для тих, хто виграє, надходять через Розрахункову палату від клієнтів протилежної (що програє) сторони. Якщо дозволити поповнювати рахунок цінними паперами, акредитивами тощо, то брокерська фірма повинна буде займатися перетворенням цінних паперів у готівкові кошти для учасників, які потенційно виграли.
Якщо в результаті змін ф'ючерсних цін виникають збитки на відкритих ф'ючерсних позиціях, то вони відшкодовуються за рахунок сплаченої покупцями маржі. Якщо депозитний рахунок зменшується нижче за звичайний рівень, то покупець повинен поповнити його так, щоб досягти встановленого мінімального рівня маржі. На жаргоні (спеціальній мові) ф'ючерсної торгівлі він дістав назву маржа-"кол"-вимога гарантованого внеску, вимога про додаткове забезпечення, вимога сплати різниці.
З іншого боку, коли в результаті зміни ціни на ф'ючерсній відкри¬тій позиції утворюється прибуток, то сума цього прибутку перераховується  на кредитний рахунок маржі  покупця.  Маржа вира¬ховується на основі щоденного базису. Покупець може повернути . кошти з рахунку маржі в будь-який час за умови, що таке повернення не знижує баланс цього рахунку нижче за встановлений мінімальний рівень. Після того, як відкрита позиція закривається шляхом залікової торгівлі, будь-які кошти на рахунку маржі, які не є необхідними для покриття поточних збитків (або для забезпечення маржі для інших відкритих позицій), можуть бути повернені покупцеві.
Учасники ф'ючерсного ринку:      
Хеджери - виробники або споживачі товарів, які шукають на ф'ючерсному ринку засобів захисту від цінових змін порівняно з по-чатковими позиціями шляхом тимчасової заміни реального контракту продажу чи купівлі товару на відповідний ф'ючерсний контракт.
Відкриті спекулянти - приватні інвестори, які прагнуть отримати прибуток за рахунок очікуваних змін цін на товари. Вони розміщують свої замовлення на ринку через комісійні доми і не беруть безпосередньої участі у торгівлі на біржовому кільці.
Торговці "на долівці" - приватні інвестори, які є учасниками біржової торгівлі у спеціальному місці (біржова яма, долівка, ринг, кільце) і прагнуть отримати прибуток за рахунок передбачення цінових змін.
До групи хеджерів належать:
• фермери - шукають захисту від зниження цін на зерно, що зберігається в сховищі, або врожаю в полі;
• керуючі (власники) сільськогосподарських елеваторів - шукають захисту від змін цін у період з часу купівлі контракту і отримання зерна від фермерів до часу використання товару;
• переробники - шукають захисту від підвищення ціни на сировину або зниження вартості запасів;
• експортери - шукають захисту від підвищення ціни на товари, які ще не куплені ними, але під них уже укладено контракти на майбутню доставку імпортеру.
Через те, що кількість фізичних осіб чи фірм, які шукають захис¬ту від зниження цін у будь-який час, рідко збігається з кількістю тих, хто шукає захисту від підвищення цін, виникає потреба в інших учас¬никах ринку - спекулянтах. Винагорода спекулянта за забезпечення ліквідності - це можливість досягнення найвищого прибутку, якщо він правильно передбачить напрямок і час цінових змін. А торговець "на долівці", який прагне купити і продати товар за ціною, що змінюється якомога менше, також забезпечує ринкову ліквідність.


 

You have no rights to post comments