Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... КНИЖНІ СЛОВА

КНИЖНІ СЛОВА
Рейтинг пользователей: / 2
ХудшийЛучший 

КНИЖНІ СЛОВА

Усі слова, що зустрічаються у писемному мовленні, зокрема у ділових паперах, називаються книжними. Вони не належать до певних функціональних стилів або сфер. Це лексика наукових та публіцистичних праць, статей, що позбавлена суб’єктивно-оціночних відтінків і вживається у широкому значенні (еволюція, компонент, прогрес, модель).
До книжних слів належать слова з абстрактним значенням із суфіксами      -анн(я), -енн(я), -інн(я), -ість, -ств(о), -цтв(о): здійснення, сумісництво. Незначний відтінок книжності мають дієслова на -увати, -ювати  (виконувати, здійснювати), віддієслівні іменники на -ння, -ття (посвідчення, прибуття), вживані у діловому стилі дієприкметники (працюючий, призначений) і дієприслівники (враховуючи, розглянувши).
При укладанні документа добираються саме книжні, а не розмовні слова, бо книжні, як правило, однозначні й не виражають емоцій укладача.
Застаріла й рідко вживана лексика використовується в офіційних документах зі стилістичною метою, надаючи особливо важливим серед них відтінок монументальності, високої урочистості. Це слова типу чинити, благотворний, воєдино та інші.


 

You have no rights to post comments