Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Мексика: двері, що відчиняються

Мексика: двері, що відчиняються
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Мексика: двері, що відчиняються

Незважаючи на те, що в минулому році товарообіг між Україною і Мексикою збільшився майже вдвічі - до $448 млн. (при цьому, позитивне сальдо двосторонньої торгівлі для України становило $256 млн.), він не вражає. Поряд з цим, на відміну від українсько-бразильської співпраці, українсько-мексиканська торгівля не має наповнення науково-технологічними проектами. Чому? Пояснити це можна наступним чином.

По-перше, при визначенні перспектив розвитку взаємин України і Мексики потрібно враховувати тісний зв’язок економік Мексики і США. За довгі роки тісних відносин зі своїм північним сусідом, що коштували Мексиці, з одного боку, втрати великої частини власної території, а з іншого – набуття (щоправда через приблизно 160 років) з приєднанням до НАФТА у 1994 році досить місткого ринку як збуту власної продукції, так і розміщення трудових ресурсів, сформувався міцний економіко-політичний зв’язок Мексики з рештою північноамериканських держав.

По-друге, структура виробничого сектору мексиканської економіки, його орієнтація на північноамериканські стандарти й спрямованість на вирішення промислово-виробничих потреб партнерів по НАФТА, залишає дуже незначні можливості для залучення до неї промислових компаній інших країн. Ці можливості додатково ускладнюються діючою в рамках цієї організації митно-тарифною системою обмежень. На сьогодні економічні зв’язки між учасницями НАФТА виглядають досить стійкими, отже ефективна реалізація на мексиканському напрямі курсу на економізацію зовнішньої політики України вимагатиме від нас значних фінансово-економічних затрат і політичних поступок.

Однак це не означає, що перспективи розвитку українсько-мексиканських відносин відсутні. Можливості поглиблення і наповнення змістом економічних і науково-технічних зв’язків України і Мексики можуть з’явитись у разі чергових змін у світовій системі економічних відносин. Наприклад, у разі подій, подібних до глобальної фінансово-економічної кризи 2008 року, або вимушеній необхідності північноамериканських партнерів Мексики сконцентруватись на вирішенні своїх внутрішніх економічних проблем. Тоді, залишена поза їхньою увагою, ця потужна латиноамериканська країна змушена буде шукати можливості розвивати співпрацю з ширшим колом держав, у тому числі й з інших континентів. 

Інвестиційне співробітництво між Україною і Аргентиною

Аргентинська Республіка підписала з багатьма державами світу Угоду про сприяння та взаємний захист інвестицій (з Урядом України зазначена угода була підписана 09.08.1995 р., а набула чинності 06.05.1997 р.).
Як свідчить статистика (Державний комітет статистики України) в докризовий період, а саме до вересня 2008 року, найбільш привабливою сферою економічної діяльності для аргентинських інвестицій була промисловість – 66,1% від загального обсягу аргентинських інвестицій, а саме до галузі виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів. Інвестиції у сферу торгівлі; ремонт автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку становлять 30% від обсягу аргентинських інвестицій. До сфери фінансової діяльності – 3,9.
На сьогодні аргентинські інвестиції в економіку України склали 44,7 млн. дол. США. Найбільш привабливою для аргентинських інвестицій залишається харчова та сільськогосподарська галузь України.
Позитивний досвід інвестування в українську економіку має компанія «Молінос» – учасник спільного підприємства з іноземним капіталом, якому належить завод по виробництву олії в Херсоні. З 2004 року аргентинська компанія «Галілео» (один із світових лідерів з виробництва обладнання для автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій – АГНКС), а з 2006 – інша компанія «Аспро» постачають у Україну (зокрема, на Житомирщину) високоефективне обладнання для газозаправних станцій. Свої технології І виробниче обладнання постачає в Україну фірма «Аллочко», яка в 2004 р. виграла тендер на будівництво під Одесою промислово-портового комплексу з виробництва соєвої і соняшникової олії та соєвого шроту. У спорудженні зазначеного об’єкту також бере участь аргентинська компанія «Проєксьонес електролюкс».


 

You have no rights to post comments