Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Миротворча діяльність України в Африці

Миротворча діяльність України в Африці
Рейтинг пользователей: / 2
ХудшийЛучший 

Миротворча діяльність України в Африці

Миротворча діяльність України в Африці сприяє закріпленню інтересів нашої країни на цьому континенті, нерідко прокладаючи шлях для його подальшого дипломатичного, політичного та економічного "освоєння". Прикро, що Західна Африка є хоча й одним з найбагатших, проте далеко не найстабільнішим субрегіоном Африканського континенту. Водночас, з'являються все чіткіші ознаки його одужання, не в останню чергу завдяки успішним діям ООН, зокрема у Сьєрра-Леоне. Приємно відзначити, що цей успіх було досягнуто також і силами українських миротворців, які несуть службу в місії ООН у цій країні.

Про Україну вже знають на заході Африки, і це знання потрібно розширювати. Західна Африка є для нас потенційно перспективним партнером.

Участь України в операції ООН у Ліберії матиме також значну фінансову вигоду. Так, прогнозована щомісячна сума відшкодувань Україні з боку Секретаріату ООН тільки за використання українського вертолітного загону, який зараз конче необхідний для підтримки операції ООН, становитиме до 1,5 млн. дол. США.

І останнє, проте не менш важливе. Не слід забувати, що за кожним конфліктом стоять сотні й тисячі конкретних людських доль. Два роки тому я мав нагоду спостерігати, з яким піднесенням зустрічали оонівських миротворців у Демократичній Республіці Конго. Для виснажених багаторічними конфліктами людей військові в блакитних шоломах є справжніми "визволителями", нерідко останньою надією на життя та майбутнє їхніх дітей. Тому це надзвичайно благородна місія, і не враховувати цей аспект не можна. Згадка про українців залишається на довгі роки, а зроблене добро, як відомо, має властивість повертатися...
21 жовтня Посол України Т.Іжевська та представники Посольства взяли участь у мистецькому форумі організації „Св.Егідія”, в рамках якого були представлені мистецькі твори неповносправних людей – мешканців Рима. Захід було також організовано з метою підтримки боротьби зі СНІДом та голодом на Африканському континенті, яку провадять волонтери організації „Св.Егідія” в рамках програми „Dream”.
У форумі взяли участь представники Ватикану, Римської мерії, Міністерства культури Італії, а також дипломати.
Політичний діалог між Україною та Бразилією
Торговельно-економічне співробітництво

Українсько-бразильське торговельно-економічне співробітництво здійснюється у відповідності з чинними двосторонніми документами, зокрема, Угоди про торговельно-економічне співробітництво між Урядом України та Урядом Бразилії від 25.10.1995 р., інших договорів економічного характеру, а також Протоколів Першого, Другого, Третього та Четвертого спільних засідань Міжурядової Комісії з торговельно-економічного співробітництва.

1 березня 2007 р. Палатою зовнішньої торгівлі Бразилії було прийняте рішення, відповідно до якого Бразилія визнає Україну країною з ринковою економікою.

Аналіз статистичних даних Державного комітету статистики України свідчить про позитивну динаміку розвитку співпраці в торговельно-економічній сфері у 2010 р. Зокрема, у період січень-листопад 2010 р. обсяг двосторонньої торгівлі склав 768,869 млн. дол. США, де український експорт становив 334,9 млн. дол. США (зростання на 239% у порівнянні з аналогічним періодом 2009 р.), імпорт – 433,969 млн. дол. США (зростання на 37,4%).

Основним чинником зростання обсягу українсько-бразильської торгівлі стало пожвавлення взаємодії між зацікавленими у співпраці бізнес-структурами обох країн, що підтверджується активізацією обміну делегаціями в цій сфері.

Варто підкреслити, що українсько-бразильський бізнес-форум (2 грудня 2009 р.), який відбувся в рамках Державного візиту Президента ФРБ Л.І.Лули да Сильва в Україну, став найбільшим, за всю історію двосторонньої ділової співпраці. Так, у форумі прийняла участь рекордна кількість бізнесменів – понад 200 українських та 40 бразильських підприємців, насамперед, представників сільськогосподарської, хімічної, металургійної, транспортної галузей, банківського сектору тощо.


 

You have no rights to post comments