Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Розрахунок показників економічної ефективності зовнішньоекономічних договорів за співвідношенням цін на внутрішньому та зовнішньому ринках

Розрахунок показників економічної ефективності зовнішньоекономічних договорів за співвідношенням цін на внутрішньому та зовнішньому ринках
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Розрахунок показників економічної ефективності зовнішньоекономічних договорів за співвідношенням цін на внутрішньому та зовнішньому ринках

Ряд методик оцінки ефективності зовнішньоекономічних договорів враховує вплив цін на експортні та імпортні товари. Разом з тим кожна сторона, що бере участь у зовнішньоекономічному процесі, одержує прибуток, пропорційний розміру вигод, наданих іншою стороною торгової угоди.
Застосування цих методик передбачає наступні цикли обороту:
– купівля товарів на внутрішньому ринку з метою продажу за кордон;
– продаж цих товарів за кордоном;
– купівля товарів за кордоном з метою продажу їх на внутрішньому  ринку;
– продаж придбаних за кордоном товарів на внутрішньому ринку.
При аналізі використовуються такі позначки:
Р –  одиниці експортованого товару, закупленого в обсязі  х  на внутрішньому ринку в гривнях;
Рі – одиниці експортованого товару на зовнішньоекономічному ринку;
П – ціна   одиниці   імпортованого   товару,   що   продається   на внутрішньому ринку;
Пі – ціна одиниці імпортованого товару на зовнішньоекономічному ринку;
L – курс обміну іноземної валюти.
Використовуючи елементи математичного аналізу, можна шляхом пересування відповідних рівнянь і проведенням диференційованого підходу до обсягу експортних та імпортних товарів отримати наступні співвідношення:
P/Pi<L> П/Пi                 (10)
Аналізуючи  формулу (10), можна зробити висновок, що для забезпечення прибутковості операцій з експорту або імпорту курс валют експортованого товару P/Pi не може перевищувати номінальний курс L, а для імпортованого товару співвідношення П/П має бути меншим від номінального курсу обміну іноземної валюти. Слід звернути увагу і на те, що в разі необхідності оцінки зовнішньоекономічних договорів купівлі-продажу товарів, (10) можна представити у виді двох формул:
Р/Рі <L                    (11)
П/Пі <L                 (12)
При цьому формула (11) дозволяє зробити оцінку ефективності зовнішньоекономічної діяльності під час підписання договору в процесі покупки товару на зовнішньому ринку, а (12) - імпорту товару на внутрішній ринок. Співвідношення (11) і (12) свідчать про прибутковість експортно-імпортного договору.
А якщо зробити оцінку наступних формул:
P/Pi>L                    (13)
П/Пі>L                    (14)
то після розрахунку, можна зробити висновок, що в цьому випадку договір як з експорту, так і з імпорту може спричинити максимальні збитки і банкрутство підприємства. Таким чином, формула дозволяє зробити оцінку як бартерного зовнішньоекономічного договору, так і договору купівлі - продажу [11-12].


Более старые статьи:

 

You have no rights to post comments