Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Квотування зовнішньо-торгових операцій

Квотування зовнішньо-торгових операцій
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Квотування зовнішньо-торгових операцій

Ліцензування зовнішньо-торгових операцій тісно взаємопов`язане з кількісними обмеженнями зовнішньо-торгових операцій – квотами на імпорт і експорт окремих товарів. Запровадження квот гарантує, що експорт/імпорт певного товару не буде перевищувати встановлених розмірів. Квотування є  досить  гнучким  інструментом державного регулювання зовнішньої торгівлі, оскільки зміна тарифів звичайно регламентується національним  законодавством або міжнародними договорами.
Квота експортна (імпортна) – це граничний обсяг визначеної категорії товарів, дозволений для експорту з території України (чи імпорту до території України) протягом встановленого періоду, який визначається в натуральних або вартісних одиницях.
В Україні застосовуються квоти:
◊  глобальні;
◊  групові;
◊  індивідуальні.
Глобальні квоти –  це квоти, встановлені для товару (товарів) без визначення конкретних країн, до яких товар (товари) експортується або з яких він (вони) імпортується.
Групові квоти – квоти, встановлені для товару (товарів) з визначенням групи країн, до яких товар (товари) експортується або з яких він (вони) імпортується.
Індивідуальні квоти – квоти, встановлені для товару (товарів) з визначенням конкретної країни, до якої товар (товари) може експортуватися або з яких він (вони) може імпортуватися.
Кількісні обмеження імпорту й експорту є жорстким виявом державного регулювання зовнішньої торгівлі. Оскільки дія системи ліцензування і квотування обмежує самостійність підприємств у їх зовнішньоекономічних зв'язках, в адміністративному порядку регулюється ряд країн, з якими можуть бути укладені угоди щодо певних товарів, визначається кількість і ряд товарів, що підлягають експорту чи імпорту. При цьому система ліцензування і квотування імпорту й експорту є більш гнучкою й ефективною, ніж економічні важелі зовнішньо-торгового регулювання.
Рішення щодо встановлення режиму ліцензування і квотування зовнішньоекономічних операцій приймається Кабінетом Міністрів України з визначенням списку конкретних товарів, що підлягають режимові ліцензування і квотування, а також термінів дії цього режиму. Реалізація квот, як і ліцензій на окремі товари, роботи чи послуги, здійснюється Міністерством зовнішньоекономічних зв'язків і торгівлі України.


Более старые статьи:

 

You have no rights to post comments