Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Базисні умови постачання вантажів “Інкотермс”, які переміщуються через митний кордон України

Базисні умови постачання вантажів “Інкотермс”, які переміщуються через митний кордон України
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Базисні умови постачання вантажів “Інкотермс”, які переміщуються через митний кордон України

Поняття “базисна умова постачання” визначає обовязки продавця і покупця щодо доставки товару та встановлює момент переходу ризику від продавця до покупця у разі випадкової загибелі або пошкодження товару. Витрати з доставки товару, які, відповідно до базисних умов, несе продавець, включаються до вартості товару, утворюючи її основу – базис (тому й умови називаються базисними). Крім того, базисні умови постачання визначають обовязки сторін щодо страхування вантажу, оформлення комерційної документації, отримання ліцензії, виконання та оплати мита, направлення повідомлень та інше.
Найчастіше в практиці зовнішньої торгівлі використовуються базисні умови “Інкотермс”, розроблені Міжнародною Торгівельною Палатою, останнє видання здійснено в 1990 році.
Базисні умови “Інкотермс” носять рекомендований характер. Однак в контракті доцільно використовувати їх такими, якими їх прийнято в світовій практиці для єдиного розуміння у контрагентів, що не тільки спрощує укладання контракту, але й служить гарантом успішного виконання угоди.
При використанні “Інкотермс” в контракті має бути зроблене посилання на нього, наприклад “СИФ – місце призначення” за “Інкотермс 1990”. Якщо такого посилання немає, але включена та чи інша базисна умова,  передбачена в “Інкотермс”, на його більш детальне тлумачення можуть впливати звичаї країн контрагентів, специфіка роботи портів. В той же час посилання на “Інкотермс” не виключає можливості передбачити в контракті інше рішення  того чи іншого питання. Однак необхідно враховувати особливості законодавства окремих держав та торгівельні звичаї окремих міст. Так, в деяких країнах визнають обовязковим використання базисних умов в трактуванні “Інкотермс” (зокрема в Іспанії щодо імпортних угод, в Ірані стосовно всіх угод), або, наприклад, ряд портів (серед них Антверпен) мають власні звичаї, обовязкові для всіх фірм. Тому в ході переговорів при укладанні контракту продавцеві і покупцеві слід повідомити один одного про такі особливості, і в разі необхідності зазначити окремі положення в контракті.
В “Інкотермс 1990” наводяться 13 термінів, які можуть застосовуватися під час доставки будь-яким видом транспорту, в тому числі в мішаних перевезеннях. Термін “франко” застосовується при визначенні базисних умов, походить від слова “вільно”, означає, що покупець вільний від усіх витрат з доставки товару від пункту, визначеного за словом “франко”. Після скороченого чи повного визначення базисної умови в контракті слід зазначити назву пункту, до якого відноситься ця умова (тобто пункт, де продавець відвантажує продукцію на транспортні засоби або передає її покупцеві або перевізнику).
Розглянемо найбільш розповсюджені при транспортуванні готової продукції базисні умови постачання.


Более старые статьи:

 

You have no rights to post comments