Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Особливості визначення імпортного та експортного мита

Особливості визначення імпортного та експортного мита
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Особливості визначення імпортного та експортного мита

Згідно з Наказом Державної митної служби України від 23.07.1997 р. № 344 ввізне мито стягується при митному оформленні товарів та інших предметів, що ввозяться (імпортуються) за ВМД до митної території України з метою вільного обертання цією територією.
Мито стягується за ставками, встановленими Законодавством України.
Згідно з законом України  "Про Митний тариф" мито є диференційованим.
До товарів, що походять і ввозяться з країн, які входять разом з Україною до митних союзів або утворюють з нею спеціальні митні зони, і в разі встановлення будь-якого преференційного митного режиму згідно з міжнародними договорами за участю України, застосовуються преференційні ставки Митного тарифу України. Преференційні ставки ввізного митного збору застосовуються тільки відносно товарів, що походять і ввозяться з країн, з якими Україна уклала договір про вільну торгівлю, і з країн, що входять до зони вільної торгівлі країн СНД, за умови виконання всіх умов, передбачених міжнародними договорами.
До товарів, які походять з країн або економічних союзів, що користуються в Україні режимом найбільшого сприяння або національним режимом (наведені в Переліку країн, з якими укладено торгово-економічні угоди з наданням режиму найбільшого сприяння або національного режиму, затвердженого Законом України від 03.04.1997р.  № 170/97- ВР  "Про внесення змін до деяких законодавчих актів з питань обкладання ввізним митним збором товарів і предметів, які ввозяться до митної території України"), застосовуються пільгові ставки Митного тарифу України.
Також пільгові ставки ввізного митного збору застосовуються у разі невиконання правил щодо договору про вільну торгівлю, а також якщо товари входять до Переліку виключень з відповідного договору про вільну торгівлю.
До товарів, які походять з країн, які не увійшли до Переліку країн, з якими укладені угоди про вільну торгівлю і торгово-економічні угоди з наданням режиму найбільшого сприяння або національного режиму, а також щодо товарів, країну походження яких не встановлено, застосовуються повні ставки Митного тарифу України.
Країна походження товарів визначається згідно зі статтею 18 Закону України  "Про Митний тариф" і міжнародними угодами за участю України.
При встановленні в Україні на основі міжнародних угод пільгових умов обкладання ввізним митом товарів, в тому числі звільнення від сплати мита, що ввозяться або походять з країн, з якими підписані відповідні міжнародні угоди, порядок визначення країни походження, надання митним органам сертифікатів походження, а також підтвердження виконання правил "прямого відвантаження" і "прямої закупівлі" визначається особливими нормативними документами ДМСУ. Основою нарахування ввізного мита є:
- при застосуванні адвалерної ставки ввізного мита -  митна вартість товарів, визначена відповідно до вимог статті 16 Закону України  "Про Митний тариф";
-  при застосуванні специфічної ставки ввізного мита - кількісні показники товарів відповідно до одиниць вимірювання товарів або кількісні характеристики товарів;
- при застосуванні комбінованої ставки ввізного мита - перераховують спочатку адвалерну частину, потім специфічну. Якщо під час перерахунку перша сума буде меншою від другої, за основу береться остання, оскільки комбінована ставка в Україні має альтернативний характер.
При нарахуванні ввізного мита за специфічними ставками розмір специфічного мита обчислюється в фіксованому грошовому розмірі за одиницю товару (або одиницю ваги, об'єму, інших кількісних характеристик) і не залежить від митної вартості. Специфічна ставка, визначена в іноземній валюті, перераховується у валюту України за офіційним курсом Національного банку України, встановленому на день подачі ВМД до митного оформлення.
Нарівні з імпортним митом на ряд товарів (шкури великої рогатої худоби, шкірсировина, насіння соняшника) встановлено відповідними законодавчими актами вивізне (експортне) мито.


 

You have no rights to post comments