Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Поняття митної класифікаційної схеми і тарифної позиції, якій відповідає товар

Поняття митної класифікаційної схеми і тарифної позиції, якій відповідає товар
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Поняття митної класифікаційної схеми і тарифної позиції, якій відповідає товар

Ставки мита для конкретного  імпортного товару визначаються Митним тарифом України. В основу товарної класифікаційної схеми Митного тарифу України (товарна номенклатура) покладено Українську класифікацію товарів зовнішньоекономічної діяльності, яка базується на Гармонізованій системі опису і кодування товарів. Всі предмети, що підлягають митному контролю, систематизовано в 21 розділ, 97 глав, 1241 товарну позицію, 5019 товарну підпозицію. Кожний товар має свій чотиризначний цифровий код, в якому перші два знаки означають товарну групу,  два наступні - відповідну товарну позицію. Наприклад, розд.4 називається  "Продукти харчової промисловості; алкогольні і безалкогольні напої, оцет та інші". Він містить 9 груп, таких як: 16  "Ковбаси й аналогічні продукти з м'яса", 17    "Цукор тростниковий або з цукрового буряка та хімічно чиста сахароза в чистому вигляді" тощо. В свою чергу, ці дев'ять груп включають 56 товарних позицій.
Однією з головних задач митних органів є  визначення тарифної позиції, якій відповідає товар або предмет, переміщуваний через митний кордон України. Розділи та глави Митного тарифу носять допоміжний характер і використовуються для правильного віднесення товару або предмета до тієї чи іншої товарної позиції, що є головним елементом класифікації. Крім того, для більш чіткого визначення товарної позиції митні органи керуються наступними положеннями:    
- предмети, пред'явлені до митного контролю в розібраному або незібраному стані, класифікуються за тією товарною позицією, до якої належить предмет в зібраному вигляді;
- якщо предмет може бути віднесений до двох або більше товарних позицій одночасно, перевага віддається товарній позиції, яка містить більш детальний опис предмету;
- предмети, що містять суміш різних компонентів або набори, призначені для продажу, укомплектовані з  різних предметів, класифікуються за предметом або матеріалом, що визначає товарну характеристику набору.
Після визначення тарифної позиції імпортного товару застосовуються конкретні ставки мита. Як вже зазначалося, ставки встановлюються в певному проценті до вартості товару (адвалерне мито) або в твердих сумах до одиниці товару (специфічне мито). Єдиний митний тариф України визначає декілька ставок на одну товарну групу: преференційну, пільгову і повну, застосування яких залежить від країни походження імпортних товарів.


 

You have no rights to post comments