Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Види заохочення імпорту ввізним митом

Види заохочення імпорту ввізним митом
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Види заохочення імпорту ввізним митом

За ступенем заохочення імпорту ввізне мито диференціюється за наступними видами: преференційне, пільгове, повне.
Преференційне мито – найкраще мито, яке встановлюється державою для створення особливо сприятливого режиму для одного чи декількох держав при ввезенні всіх або окремих груп імпортованих товарів. Преференційне мито надається на засадах взаємності чи в однобічному порядку, але без поширення принципу найбільшого сприяння на треті країни. Це мито широко використовується країнами з розвиненою ринковою економікою.
Так, США застосовують ці види мита у відносинах із країнами Латинської Америки, а також європейськими державами (Великобританією, Францією, Бельгією, Німеччиною, Нідерландами).
Рівень преференційних мит, наданих країнам з розвиненою промисловістю на товари з країн, що розвиваються, різний. Імпорт з найменш розвинених країн здійснюється здебільшого на безмитній основі, а з інших випадках – підлягає, як правило, обкладенню митом в розмірі  звичайних ставок.
В Україні преференційне мито застосовується до товарів та інших предметів, які походять з держав, що входять разом з Україною до митних союзів або утворюють з нею спеціальні митні зони, і в разі встановлення будь-якого спеціального преференційного митного режиму згідно з міжнародними договорами за участю України.
У зв'язку з відсутністю переліку країн, до товарів яких застосовується преференційний режим митного обкладення, та міжнародних угод про створення митного союзу або спеціальних митних зон, преференційні ставки мита, передбачені Митним тарифом, сьогодні в Україні не застосовуються.
Пільгове мито – це мито, що створює режим найбільшого сприяння імпорту товарів з країн та економічних союзів, з якими Україна уклала торгово-економічні угоди з наданням режиму найбільшого сприяння або національного режиму. Таким чином, іноземні суб'єкти господарської діяльності цих країн чи союзів мають пільгові ставки ввізного мита.
В даний час діє перелік країн, з якими Україна уклала торгово-економічні угоди з наданням режиму найбільшого сприяння або національного режиму. При ввезенні до митної території України товарів та інших предметів, які походять з зазначених у переліку країн, застосовуються пільгові ставки ввізного мита.
Повне мито – це мито, яке застосовується до товарів, що походять з країн, які не увійшли до переліку держав, з якими укладено угоди про вільну торгівлю та торгово-економічні угоди з наданням режиму найбільшого сприяння або національного режиму, а також до товарів, країну походження яких не встановлено.


 

You have no rights to post comments