Загальні вимоги до фінансової звітності українських підприємств згідно з Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку №1 (П (с) БО №1) |
Загальні вимоги до фінансової звітності українських підприємств згідно з Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку №1 (П (с) БО №1)
Згідно П (с) БО №1 "Загальні вимоги до фінансової звітності" з 01.01.2000 р. підприємства, організації та інші юридичні особи України у цих форм власності складають наступні форми фінансової звітності: 1. Баланс - це звіт про фінансовий стан підприємства, який відображають на певну дату його активи, зобов'язання та власний капітал. 2. Звіт про фінансові результати - звіт про дохід, видатки та фінансові результати діяльності підприємства за звітний період. 3. Звіт про рух грошових коштів - це звіт, який відображає надходження і витрати грошових коштів у результаті діяльності підприємства у звітному періоді. 4. Звіт про власний капітал - звіт, який відображає зміни у складі власного капіталу підприємства протягом звітного періоду. П (с) БО №1 дає визначення наступним термінам: Бухгалтерська звітність - це звітність, яка складається на основі даних бухгалтерського обліку для задоволення потреб певних користувачів. Фінансова звітність - це бухгалтерська звітність, яка містить інформацію про фінансовий стан підприємства, результатах його діяльності та руху грошових коштів за звітний період. Мета складання фінансової звітності - надання користувачам для прийняття рішень повної правдивої і неупередженої інформації про фінансовий стан результатах діяльності та руху грошових коштів. Консолідована фінансова звітність - це звітність, яка відображає фінансовий стан і результати діяльності юридичний осіб і його дочірніх підприємств, як єдиної економічної одиниці. Облікова політика - це сукупність принципів методів та процедур, використаних підприємством для складання і подання фінансової звітності. П (с) БО №1 визначають вимоги до фінансової звітності, в основі яких лежить поняття принципів бухгалтерського обліку. Принцип бухгалтерського обліку - правило, яким керуються при вимірюванні оцінки і реєстрації господарчих операцій і при відображені їх результатів у фінансовій звітності. П (с) БО №1 до таких принципів відноситься наступне: 1. автономність, за яким кожне підприємство розглядається як юридична особа узагальнена від власників. Тому власне майно і суспільства власників не повинно відображатись у фінансових звітностях підприємствах. 2. безперервна діяльність. 3. періодичність. 4. історичної (факторної) собівартості. 5. наявності і узгодженості доходів і видатків. 6. повного висвітлення. 7. послідовність - який передбачає постійне з року на рік застосовується підприємством вибраної облікової політики. Зміна облікової політики повинна бути обґрунтована і розкрита у фінансовій звітності. 8. обачливість. 9. превалювання з місту над формою. 10. принцип єдиного грошового виміру П (с) БО №1 визначає склад фінансової звітності до якої входять крім того вказаних форм входить примітки до звітів. Фінансові звіти містять статті, склад, зміст яких повинен відповідати наступні критерії: • існує ймовірність надходження та вибуття майбутніх економічних вигод, пов'язаних з цією статей; • оцінка статті може бути достовірно визначена.
|