Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Особливості складання передатного балансу у процесі приватизації державних підприємств

Особливості складання передатного балансу у процесі приватизації державних підприємств
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Особливості  складання  передатного  балансу  у  процесі  приватизації державних підприємств

Під час створення AT на базі державного муніципального підприємства складається передатковий заключний баланс, показники якого формуються на основі акта оцінки вартості майна. Цей акт складається по результатам інвентаризації. Майно оцінюється за його балансовою вартістю. Нестача чи надлишки матеріальних цінностей, що виявлені під час інвентаризації, а також їх обґрунтована дооцінка відносяться на фінансові результати звітного періоду. Коли закінчено оцінювання майна підприємства, статутний фонд зводять до розміру, що відповідає викупній вартості підприємства або його статутного фонду, який фіксується в установчих документах.
По результатам оцінки майна складається заключний баланс. Якщо до момента складання заключного балансу до моменту реєстрації підприємства виникають зміни у його майновому стані, то узгодженість змін проводиться у акті оцінки майна. До момента реєстрації AT актив та пасив приватизованого підприємства приймається у розмірі визначеному у заключному балансі підприємства. Після реєстрації AT комісія з приватизації проводить підписку на акції, на оголошений статутний фонд складається бухгалтерська проводка: Д-т 75/1 К-т 85.
Величина статутного фонду (СФ) відображається у заключному балансі в залежності від того, яким чином проводиться приватизація:
1.    шляхом викупа акцій акціонерами (робітниками підприємства);
2.    шляхом продажу приватизованого підприємства на конкурсі або аукціоні.

У другому випадку може мати місце різниці між купівельною вартістю і оцінковою вартістю майна приватизованого підприємства. Якщо купівна вартість вища за оцінкову, то ця різниця повинна бути відображена у балансі приватизованого підприємства.
Різниця між купівельною ціною над оцінковою вартістю майна оформляється бухгалтерським записом: Д-т 04/2 К-т 85.
Різниця враховується по Д-т 04 списується на витрати на протязі 10 років наступних, але не більш ніж строк діяльності підприємства.
Підприємство показник приватизованого підприємства враховують суму витрат по купівлі майна цього підприємства: Д-т 11 К-т 51.
Якщо оцінкова вартість проданого підприємства менше купівельної ціни, на приватизованому підприємстві майно враховується за оцінковою вартістю. Різниця між купівельною та ціновою вартістю у підприємства-власника відносяться на однойменний субрахунок рахунку №83 "Доходи майбутніх періодів" і списується щомісячно частинами на прибуток: Д-т 83 К-т 80.
У разі зарахування приватизованого майна на баланс підприємства-покупця майно оприбутковується за ціновою вартістю в кореспонденції з рахунками обліку коштів, а різниця між купівельною ціною та ціновою вартістю списується в зазначеному порядку.


 

You have no rights to post comments