Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Ситуація 5

Ситуація 5
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Ситуація 5

Індустрія морських перевезень переживає небачений підйом. За останні 15 років обсяг вантажів, перевезених по морях і океанах, виріс у півтора рази — до 5,7 млрд тонн. У грошовому еквіваленті оборот світової морської торгівлі перевищує 4,5 трлн доларів. Війна в Іраку і стрімке зростання китайської економіки, що споживає усе більше сировини, привели до триразового росту фрахтових ставок. У результаті маржа в найбільших судноплавних компаній світу восени 2003 року підскочила аж до 200%. Наприклад, танкери класу Suezmax дедвейтом 150 тис. тонн (1 млн барелей) при собівартості перевезень 15 тис. доларів у добу заробляли щодня 35 -45 тис. доларів. А супертанкери класу VLCC, розраховані на перевезення 300 тис. тонн (2 млн барелей), приносили своїм власникам майже 60 тис. доларів у добу. Ще два роки тому вони могли заробити не більш 20-23 тис. доларів у день. Такого росту фрахтових ставок не спостерігалося з часів Суець-кої кризи 1956 року і Шестиденної війни 1967 року. Але обсяг перевезень від цього не постраждав. Адже навіть за таких умов фрахту возити вантажі по морю дуже вигідно. У порівнянні з іншими способами доставки (наприклад, авіацією або по залізниці) морські перевезення можуть забезпечити майже десятикратну економію коштів.

Запитання:
1. Опишіть переваги і недоліки морських перевезень.
2. Які фактори зовнішнього середовища вплинуть на світову транспортну інфраструктуру?


 

Комментарии   

 
0 #1 Administrator 17.12.2012 08:21
ВІДПОВІДЬ НА СИТУАЦІЯ 5

1) Головна перевага у порівнянні з іншими способами доставки (наприклад, авіацією або по залізниці) морські перевезення можуть забезпечити майже десятикратну економію коштів.
Але є також великий недолік – морській транспорт повільний.

2) На світову транспортну систему впливають прямі, глобальні, економічні та неекономічні фактори зовнішнього середовища.
 

You have no rights to post comments