Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Ситуація 4

Ситуація 4
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Ситуація 4

Гибралтар сьогодні - це приваблива офшорна зона. З одного боку, він близький до класичних офшорних зон, таким як Багамські острови, Британські Віргінські острови, нульовим оподатковуванням (єдина плата — щорічний державний збір у розмірі 450 доларів), відсутністю валютного контролю, можливістю не надавати інформацію про бенефіціарного власника при реєстрації компанії. З іншого боку, Гибралтар у порівнянні з іншими офшорними зонами має значні іміджеві переваги, оскільки є заморською територією Великобританії і навіть входить у ЄС. Гибралтару немає ні в чорному списку ФАТФ, пі в чорному списку ОЗСР.
Відповідно до домовленості між Єврокомісією і Великобританією, під чиєю юрисдикцією знаходиться Гибралтар, компанії, що мають статус tax exempt (статус компанії, звільненої від оподатковування), через п'ять років будуть змушені або багаторазово збільшити податкові відрахування — до 35% річного доходу, або припинити свою діяльність. Реєструвати нові компанії в безподатковому режимі можна буде до ЗО червня 2006 року. Зареєстровані компанії tax exempt будуть працювати в безподатковому режимі до 31 грудня 2010 року.
«Компанії tax exempt можуть займатися комерційною діяльністю па території країни їхньої реєстрації, відповідно, мати доходи на території Гибралтару, що зовсім нехарактерно для офшорних компаній. Іншого ж типу підприємств — нерезидеитньгх компаній (non-resident companies) — вищевказані зміни не торкнуться. Такий тип компаній є ідеальним для тих інвесторів, що споконвічно планують здійснювати діяльність тільки за межами країни реєстрації. Подібні компанії також не платять податків, але не можуть укладати контракти на території Гибралтару, мати місцевих директорів, вести комерційну діяльність, володіти нерухомістю, а також мати доходи на території Гибралтару. Процедура реєстрації таких компаній завжди була простіше і дешевше», - відзначає провідний спеціаліст міжнародно-правового департаменту Tax Consulting U. К. Михайло Горлов.
«До того ж, — додає керуючий партнер компанії Roche & Duffay Геннадій Матвєєв, — діяльність гібралтарських компаній регулюється законодавством, заснованому на англійському загальному (прецедентному) праві, що робить передбачуваним результат можливих судових позовів».
Також гібралтарські компанії вигідні для зовнішньоторговельних (експортно-імпортних) операцій з будь-якими товарами. У цьому випадку офшорна компанія виступає як проміжна ланка між іноземною фірмою і її закордонним контрагентом. По оцінках експертів, третина з 30 тис. компаній, зареєстрованих на Гибралтару, користується офшорним статусом, тобто не веде справи на цій британській території і не має в числі своїх акціонерів гибралтарцев.
Закриття безподаткового режиму для компаній tax exempt пояснюється двома причинами. По-перше, це один із закономірних підсумків боротьби Заходу з несумлінною податковою конкуренцією. Друга причина — величезна контрабанда сигарет, алкоголю і наркотиків з Африки через Гибралтар в Іспанію і далі в інші країни Європи. Контрабандисти проводять свій виторг через зареєстровані на Гибралтару безподаткові компанії, що до того ж ще і не повинні розкривати своїх бенефициаров. Такі компанії саме не є чисто офшорними, оскільки працюють у тому числі і на території самого Гибралтару.

Запитання:
1 Охарактеризуйте привабливість офрошних зон для міжнародних компаній.
2. Чому багато офрошних зон входять у чорні списки ФАТФ і ОЕСР.


 

Комментарии   

 
0 #1 Administrator 17.12.2012 08:21
ВІДПОВІДЬ НА СИТУАЦІЯ 4

1) Привабливість офшорних зон для міжнародних компаній:
- нульове оподаткувування м (єдина плата — щорічний державний збір у розмірі 450 доларів);
- відсутність валютного контролю;
- можливість не надавати інформацію про бенефіціарного власника при реєстрації компанії;
Також офшорні компанії вигідні для зовнішньоторгов ельних (експортно-імпо ртних) операцій з будь-якими товарами. У цьому випадку вони виступають як проміжна ланка між іноземною фірмою і її закордонним контрагентом.

2) Основною причинної того, що багато офшорних компанії входять до чорних списків величезна контрабанда сигарет, алкоголю і наркотиків. Контрабандисти проводять свій виторг через зареєстровані безподаткові компанії, що до того ж ще і не повинні розкривати своїх бенефициаров.
 

You have no rights to post comments