Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Спекулятивні акції

Спекулятивні акції
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Спекулятивні акції

Ці акції схожі на акції зростання тому, що також мають значний потенціал зростання, але на відміну від попередньої групи визначення можливого зрос-тання і часу, коли буде відбуватися зростання акцій, важко або неможливо передбачити на даний момент. У деяких підручниках цю групу акцій назива-ють також акціями вартості, шо по суті теж саме. Інвестор визначає акції, ри-нкова вартість яких, на його думку, значно нижче їхньої дійсної вартості, в надії на те, що незабаром ринок оцінить ці акції, інвестує в них свої гроші. На нашу думку, назва «спекулятивні акції» більш точно відображає сутність
цієї групи, тому що інвестиції в ці компанії відрізняються підвищеним
ризиком. Адже, усупереч очікуванням інвестора, ринок може так ніколи і не оцінити «належним чином» обрані ним акції або навіть «опустити» їх ще ни-жче. Але, з іншого боку, саме ця група у 1999- 2000 роках показувала таке зростання, якого фондовий ринок США ніколи до цього не знав. З уведенням у практику торгівлі на фондовому ринку засобів інтернету, сюди звернулись сотні тисяч дрібних інвесторів, багато хто з яких мали дуже поверхневе уяв-лення про аналіз акцій та інвестування взагалі. І ці люди внесли великі «по-
правки» у ринок, що завжди до цього був місцем роботи професіоналів. Мі-льярди «непрофесійних» доларів так «розганяли» деякі технологічні акції, що ті за декілька місяців злетіли з 2-5 до 100-200 доларів, а потім за такий же ко-роткий термін глибоко й обвалилися. От лише декілька прикладів запамороч-ливих зльотів і падінь.
Акції компанії «Ventro Corp» (VNTR), що торгувалися в серпні 1999 року по ціні $15-17 за акцію, за 6 місяців злетіли до рівня $230-240 за акцію (тобто на 1400% за півроку!), після чого менше ніж за 3 місяця впали на старий рі-вень, а ще через 7 місяців, до грудня 2000 року, опустилися до рівня $1-2 за акцію. Надалі часом ціна цих акцій опускалися до 12 центів за 1 акцію.
Акції іншої компанії «Pumatech Іnc» (PUMA) також за півроку злетіли від $2-3 у серпні 1999 року до $90-100 за акцію на початку березня 2000 року, (бі-льше ніж на 3000%), після чого протягом poкy опустилися до рівня серпня 1999 року.
Акції компанії «Va Software Corp» (LNUX) (у минулому відома як «Va Linux Syslem») при їх первинному оприлюдненому розміщенні (ІРО) у грудні 1999 року торгувалися по ціні $280-300 за акцію, але менше ніж за 5 місяців, до середини квітня 2000, подешевшали майже у 10 разів і коштували до цьо-го часу $30-35. Далі менше ніж за 1 рік акції опустилися до рівня $1-2.
Наведені приклади наочно свідчать, що робота зі спекулятивними акціями ризикована, але у випадку правильного розрахунку або просто при сприятли-вих обставинах прибуток може бути фантастично високим.


 

You have no rights to post comments