Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Європейські інтеграційні процеси

Європейські інтеграційні процеси
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Європейські інтеграційні процеси

Історично особливо реально інтеграційні процеси проявилися у Західній Європі. Для полегшення реалізації плану Маршала 16 європейських країн в 1948 році створили організацію Європейського економічного співробітництва. Її цілями були:
- стабілізація валют
- об’єднання економічного потенціалу
- поліпшення торгівельних відносин
Однак, ця організація не змогла забезпечити необхідного економічного зростання. Ці ідеї втілилися в створенні Європейської асоціації вільної торгівлі. Але і ця організація була також невиправданою, що призвело до створення Європейського союзу. Шлях до ЄС був досить тривалим і складним. Він пройшов слідуючи основні етапи формування:
1 етап - пов'язаний зі створенням за Парижським договором  8 квітня 1951рокуЄвропейського об’єднання вугілля і сталі.
2 етап - пов'язаний Римським договором 25 березня 1957року про створення Європейського економічного співробітництва (ЄЕС). Мета: забезпечення постійного і збалансованого розвитку економік країн учасниць  і підвищення рівня життя населення шляхом забезпечення свободи переміщення товарів, капіталів і робочої сили.
3 етап - пов'язаний з об’єднанням у 1967 році такого об’єднання як Європейське об’єднання вугілля і сталі та ЄЕС у Європейське співтовариство. Цілі ЄС: створення єдиної Європи шляхом поступового злиття національних економік і розвиток спільних інститутів. До складу ЄС спочатку входило 6 країн: Франція, Бельгія, Федеративна республіка Німеччина, Люксембург, Італія, Нідерланди. В 1973 році до них приєднується Велика Британія, Данія, Ірландія. У 1984 році Греція, у 1986 році Іспанія, Португалія.


 

You have no rights to post comments