Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Стан платіжного балансу та позиції національної валюти

Стан платіжного балансу та позиції національної валюти
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Стан платіжного балансу та позиції національної валюти

Валютний ринок реагує на стан платіжного балансу зміною курсу валют, так після офіціального повідомлення про зростаючий дефіцит платіжного поточного балансу відбувається падіння курсу національної валюти. Оскільки з одного боку збільшується пропозиція національної валюти за кордоном  і зменшується попит на неї і з іншого боку відбувається збільшення попиту на іноземну валюту в даній країні. Однак можуть бути і такі ситуації за яких дефіцит торгівельного балансу і поточних операцій супроводжується підвищенням курсу національної валюти. Така ситуація склалася у 80-х рр. у США внаслідок переплетення ряду чинників як внутрішніх так і зовнішніх. Так причиною подорожання долара було відносне підвищення процентних ставок, викликане дефіцитом федерального бюджету. І внаслідок підвищення реальних відсоткових ставок США стали привабливішими для іноземних інвестицій. Попит на долар призначений для капітальних вкладів збільшився сприяючи зростанню його вартості.
Кожна країна вибирає і здійснює певну валютну політику – це управління курсом своєї валюти і операції з іншими країнами. Знання основних можливостей регулювання валютних проблем, особливо необхідне фінансовим менеджерам при проведенні валютних операцій в тій чи іншій операції.
Теоретично виділяють 5 основних варіантів валютної політики:
1)фінансування
2) жорстокий валютний контроль
3) плаваючі валютні курси
4) постійно фіксовані валютні курси
5) компроміс валютних курсів
З історії системи фінансових валютних курсів можна виділити 3 періоди:
- ера золотого стандарту (1870-1914 рр. та 1925-1931 рр.)
- система золотовалютного стандарту (між Першою та Другою світовими війнами)
- Бреттон вудська система (1944-1971 рр.)
За системи золотого стандарту всі національні валюти мали фіксований золотий вміст. Золотий стандарт був системою твердих валютних курсів оскільки будувався на безпосередньому зв’язку з золотом. Перша світова війна докорінно змінила ситуацію і відносний спокій та безконфліктний розвиток валютних операцій відійшов у минуле. Так світова обстановка між Першою та Другою світовими війнами характеризується економічною та політичною стабільністю. Унаслідок «велика депресія» 30-х рр.. призвели до остаточного краху золотого стандарту. Стало неможливим підтримувати достойний валютний курс за умови коли вводиться обмеження в міжнародній торгівлі , вільному просуванню капіталу, зростанню інфляції. Досвід тих років наочно продемонстрував, що одне лише золото нездатне задовольнити грошові потреби економіки як на зовнішньому так і зовнішньому ринку.
Бреттон вудська угода є важливим етапом розвитку міжнародної валютної системи. Вперше валютна система стала ґрунтуватися на міжнародній угоді яка встановлює загальні для всіх правила і засновує організацію «Міжнародний валютний фонд», забовязаннями якої є забезпечення нормального функціонування системи і дотримання принципів закріплених загальною угодою.
Основні принципи:
1)    система ґрунтується на золотовалютному стандарті котре означає, що деякі валюти в міжнародних розрахунках розглядаються як еквіваленти золота і можуть функціонувати як резерви.
2)    полягав у фіксованих паритетах погоджених в рамках МВФ на основі якого порівнювалися і обмінювалися валюти.
3)    конвертованість валют, свобода і багатосторонність платежів по поточних операціях

Після 1971 р. розпочався перехід на нову валютну систему яка мала назву Ямайська. Основний принцип у статуті 1978 р. МВФ була закріплена умова від фіксованих паритетів і офіційно введена в дію Ямайська валютна система.
Основні відмінності Ямайської від Бреттон вудської:
-    змінився носій світових грошей
-    фінансові правові норми
-    наявність замкнутих валютних блоків (Європейська валютна система)
-    в Ямайській валютній системі права МВФ за валютним курсом розширені.


 

You have no rights to post comments