Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Міжнародні розрахунки та їх основні форми

Міжнародні розрахунки та їх основні форми
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Міжнародні розрахунки та їх основні форми

Основною формою валютних відносин є міжнародні розрахунки, які проводяться з міжнародних операцій (комерційні, некомерційні платежі),  і відображається в загальному виді в платіжних балансах усіх країн світу.
Комерційні платежі за грошовими вимогами і забов’язаннями виникають між підприємствами, банками, установами, окремими особами різних країн які пов’язані зі світовою торгівлею, міжнародним кредитом і прямими зарубіжними інвестиціями.
Некомерційні платежі пов’язані з перевезенням пасажирів, страхуванням, туризмом, переказом грошей за кордон тощо.
Міжнародні розрахунки бувають як двох так і багатосторонніми. Переважна частина міжнародних розрахунків здійснюється в порядку безготівкових розрахунків через банки різних країн. Особливістю платежів з міжнародних розрахунків є необхідність обміну, тобто продажа-купівля однієї валюти у іншу.
Основні форми міжнародних розрахунків:
-    товарний акредитив
-    акцепт документів переданих банкові на інкасо (інкасова форми розрахунків)
Акредитив – це розрахунковий або грошовий документ який є дорученням однієї кредитної установи іншій здійснити розрахунок спеціально заброньованих коштів, оплату товарно-транспортних документів за відвантажений товар або сплати пред’явникові акредитива певну суму грошей. Акредитив запевняє експортера, що банк оплатить перевезену продукцію. Він також запевняє імпортера, що оплата не буде виконана без перевірки того, що вся документація відповідає строкам і умовам акредитиви.
Вони бувають:
-    безвідкличні (безвідривні)
-     відкличні (відривні)
-    передаточні
Інкасо – це банківська операція за допомогою якої банк за дорученням свого клієнта отримує на підставі розрахункових документів грошові кошти, що належать клієнту від підприємств, організацій, установ за відвантажені на їхню адресу товарно-матеріальні цінності або наданні послуги. Ця форма платежу широко розповсюджена, оскільки дешевша порівняно з кредитами. Всі операції пов’язані з міждународними розрахунками відображається в платіжному балансі країни.


 

You have no rights to post comments