Аналітичні можливості балансу |
Аналітичні можливості балансу
Аналітичні можливості балансу визначаються такими аспектами: 1. ї діюча форма балансу складається в оцінці нетто; 2. підсумок балансу (валюта) дає орієнтовану оцінку суми засобів, які находяться в розпорядженні підприємства, яка є обліковою і не відображає реальну суму грошових коштів, яку можна виручити за майно підприємства; 3. поточна "ціна" актива визначається кон’юнктурою ринка і може відтінятись в будь-яку сторону від облікової, особливо в період інформації.
Аналіз балансу проводиться за допомогою таких способів: 1. аналіз безпосередньо по балансу без попередньої зміни складу статей; Є трудоемким і неефективним, оскільки передбачає розрахунок сильно великої кількості показників, які не дозволяють виділити головні тенденції фінансового стану підприємства; 2. продається додаткове коректування балансу на індекс інфляції з послідуючим агрегуванням статей в необхідних аналітичних розрізах; 3. будується агрегований аналітичний баланс шляхом агрегування (узагальнення) деяких однорідних по складу елементів балансових статей. Стислий порівняльний аналітичний баланс отримують з початкового балансу шляхом множення окремих статей і доповнення його показниками структури, динаміки і структурної динаміки. Такий аналіз балансу дозволяє: 1. дослідити структуру і динаміку фінансового стану підприємства; 2. звести в єдине і систематизувати ті рахунки, які звичайно здійснює аналітик при ознайомлені з балансом; 3. охопити багато важливих показників, що характеризують статистику і динаміку фінансового стану підприємства.
Таким чином, аналіз балансу фактично включає показники як горизонтального, так і вертикального аналізу. Наряду з горизонтальним і вертикальним аналізом бухгалтерського балансу для мети перспективного аналізу може проводитись трендовий аналіз, який зводиться до побудови графіка можливого розвитку організації і середнього темпу приросту і прогнозних значень показників бухгалтерського балансу. В результаті фінансового аналізу на основі бухгалтерського балансу може бути визначено ряд ознак позитивного фінансового стану підприємства: 1. валюта балансу в кінці звітного періоду збільшується в порівнянні з початком; 2. темпи приросту оборотних активів більше темпів приросту позаоборотних активів; 3. власний капітал підприємства більше позикового і темпи його збільшення більше темпів росту позикового капіталу; 4. темпи приросту дебіторської і кредиторської заборгованості примирно однакові.
|