Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Облік операцій з формування капіталу

Облік операцій з формування капіталу
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Облік операцій з формування капіталу

Формування статутного капіталу акціонерного комерційного банку здійснюється шляхом випуску акцій на заплановану суму статутного капіталу банку, що передбачається установчою угодою та статутом банку.
Додатковий випуск акцій можливий тоді, коли всі раніше випущені акції повністю сплачені. Забороняється випуск акцій для покриття збитків, пов'язаних з господарською діяльністю акціонерного товариства.
До реєстрації комерційного банку в територіальному управлінні Національного банку України йому відкривається тимчасовий рахунок для формування статутного фонду шляхом накопичення внесків акціонерів. Після державної реєстрації акціонерного банку сума статутного капіталу відображається в обліку:
Д-т 1200 Кореспондентський рахунок в НБУ — сплачена частина
Д-т 5001 Несплачений зареєстрований статутний капітал — несплачена частина
К-т 5000 Зареєстрований статутний капітал — сума зареєстрованого капіталу

Формування статутного капіталу після реєстрації банку здійснюється шляхом продажу акцій акціонерам за номінальною вартістю чи з емісійною різницею. Відображення цих операцій в обліку покажемо на прикладі.
Комерційний банк реалізує 100 власних акцій фізичним особам за готівку на суму 10 200 грн. при номінальній вартості однієї акції — 100 грн. У синтетичному обліку операції відображаються так:
Д-т 1001    - 10 200 грн.
К-т 5001    - 10 000 грн.
К-т 5010    - 200 грн.

Особливістю обліку наступних емісій, призначених для збільшення статутного капіталу, є те, що внески акціонерів до реєстрації статутного капіталу накопичуються на пасивному рахунку 3630 "Внески за незареєстрованим статутним капіталом". Після реєстрації статутного капіталу здійснюються облікові процедури:
•    на суму сплаченої частини збільшення статутного капіталу:
Д-т 3630
К-т 5000
•    на суму несплаченої частини:
Д-т 5001
К-т 5000

Банк повинен реєструвати кожного акціонера. Кожному акціонерові відкривається аналітичний рахунок за рахунком 5001.
Акції, що випускаються у фізичному вигляді, та сертифікати акцій видаються акціонеру після повної сплати передплаченої суми. Акції та сертифікати обліковуються на активному рахунку 9820 "Бланки цінних паперів" в умовній оцінці   — 1 грн.
Приклад
Після повної сплати передплачених акцій 5 акціонерам видані сертифікати, що відображається в обліку:
Д-т 9910    -   5 грн.
К-т 9820    -   5 грн.


 

You have no rights to post comments