Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Порядок визначення розміру резервів

Порядок визначення розміру резервів
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Порядок визначення розміру резервів

Роботу щодо визначення обсягу резервів комерційні банки розпочинають з інвентаризації дебіторської заборгованості.
Дебіторська заборгованість, яка виникла на підставі договорів або документів, які їх замінюють у зв'язку з невиконанням їх умов (неповернення коштів при попередній оплаті, неотримання товару, невиконання послуг або будь-яких інших операцій, передбачених угодами чи іншими документами), обліковується за рахунками: 1811, 1819, 2800, 2809, 3510, 3511, 3519, 3540, 3541, 3542, 3548, 3550, 3551 — та класифікується залежно від строків знаходження її на балансі.
Дебіторська заборгованість, яка виникла не на підставі договорів, обліковується за рахунками: 3552, 3559, 3710 — та класифікується, виходячи з кількості днів від початку її виникнення на балансі.
Частина дебіторської заборгованості відображається у балансі як сумнівна щодо повернення та переноситься відповідно на рахунки 1880, 2889, 3580.
Виходячи з результатів інвентаризації, дебіторська заборгованість розподіляється за групами ризику. Обсяг резервів диференціюється залежно від класифікації дебіторської заборгованості за групами ризику окремо для заборгованості, що виникла на підставі із договорів, з урахуванням кількості днів прострочення і для заборгованості, що виникла не на підставі договорів, а залежно від часу її знаходження на балансі
Дебіторська заборгованість, віднесена до груп ризику II—IV, — сумнівна дебіторська заборгованість. Дебіторська заборгованість, віднесена до групи ризику IV — безнадійна.
Для окремих рахунків обліку дебіторської заборгованості встановлено спеціальний порядок резервування. Резерви під дебіторську заборгованість, яка обліковується за рахунками 2887, 2888, формуються як під заборгованість, віднесену до II групи ризику. Дебіторська заборгованість, не віднесена на витрати своєчасно, при проведенні класифікації відноситься до IV групи ризику і резерв на неї формується обсягом у 100 %.
Якщо за результатами проведеної класифікації дебіторської заборгованості за ступенями ризику сума сформованого резерву виявиться меншою від суми необхідного, розрахованого на звітну дату, то банк повинен провести дорезервування. У разі зменшення дебіторської заборгованості й зменшення у зв'язку з цим необхідної розрахункової суми резерву комерційні банки проводять коригування резерву на суму зменшення.


 

You have no rights to post comments