Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Особливості обліку касових операцій

Особливості обліку касових операцій
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Особливості обліку касових операцій

Облік приходних та видаткових касових операцій

Приймання грошей здійснюється за приходними касовими документами (за об'явами на внесення готівки, повідомленням, приходними касовими ордерами).
Вся готівка, яка надійшла до каси банку протягом операційного дня, має бути оприходувана в операційній касі і зарахована на відповідні рахунки за балансом установи банку в той самий робочий день.

Приклад
На поточний рахунок магазину надійшла виручка 1000 грн.
Д-т 1001
К-т 2600

Видача грошей з каси установи банку проводиться за видатковими касовими документами (за грошовими чеками, видатковими касовими ордерами). Готівка, яка видається з каси установи банку має бути списана з відповідних рахунків за балансом установи банку в день здійснення операції.

Приклад
З поточного рахунка АТ "Промінь" видано готівкою для виплати заробітної плати 3000 грн.
Д-т 2600
К-т 1001

Приходні касові документи відображають в обліку після прийому грошей касою, а видаткові касові документи направляються в касу для оплати тільки після відображення їх за рахунками бухгалтерського обліку. Касири ведуть щоденні записи прийнятих і зданих грошових сум у книзі обліку виданих і прийнятих грошей (цінностей). Приймання грошей після закінчення операційного дня здійснюють вечірні каси. Приймання грошей проводиться за приходними касовими документами (за об'явами на внесення готівки, повідомленням, за приходними касовими ордерами). Прийняті гроші можуть бути зараховані на відповідні рахунки не пізніше наступного робочого дня.
Здійснювати будь-які видаткові операції, за винятком операцій за вкладами та з цінними паперами, працівникам вечірніх кас забороняється.


 

You have no rights to post comments