Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для студента... Характеристика грошових коштів згідно з Міжнародними та національними Стандартами бухгалтерського обліку

Характеристика грошових коштів згідно з Міжнародними та національними Стандартами бухгалтерського обліку
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Характеристика грошових коштів згідно з Міжнародними та національними Стандартами бухгалтерського обліку

Грошові кошти — це суттєва, найбільш ліквідна стаття активу банківського балансу. Згідно з положенням (стандартом) бухгалтерського обліку № 2 "Баланс" у статті "Грошові кошти" відображаються кошти в касі, на кореспондентських рахунках у банках, які можуть бути використані для поточних операцій, а також еквіваленти грошових коштів.

Еквіваленти грошових коштів — це короткострокові, високоліквідні фінансові інвестиції, які вільно конвертуються у певні суми грошових коштів і характеризуються незначним ризиком зміни вартості.

Грошові кошти в іноземній валюті відображаються в банківському балансі за тими ж рахунками, що й операції в гривні. Переоцінка іноземної валюти здійснюється при кожній зміні офіційного курсу валют.
Готівка супроводжує значну частину операцій з обслуговування населення, а також суб'єктів господарської діяльності. Готівкові кошти включають банкноти, монети, дорожні чеки. Планом рахунків бухгалтерського обліку комерційних банків для обліку готівки передбачені групи рахунків:

100   —  Банкноти та монети
101   —  Дорожні чеки

Рахунки кожної групи побудовані відповідно до принципів безперервності бухгалтерського обліку, а саме: є окремі рахунки, призначені для обліку готівкових коштів у структурних підрозділах банківської установи та в дорозі. Всі рахунки цих груп активні.
Аналітичний та синтетичний облік готівкових коштів у національній валюті здійснюється за номінальною вартістю.
Операції з грошовою готівкою регламентуються Національним банком України "Інструкцією з організації емісійно-касової роботи".
Обслуговування клієнтів здійснюється операційними касами, які поділяються на: приходні, видаткові, приходно-видаткові, вечірні каси, каси для розміну грошей, каси перерахунку грошей.


 

You have no rights to post comments